• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dekoder NCE

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
#1
Witam czy dobrze rozumiem że taki dekoder jak w loku z LINK-u , montowany fabrycznie w niektórych Atlasach, jest bardziej zaawansowany i posiada więcej funkcji niż podstawowe dekodery digitrax jakie zwykle kupowałem i montowałem w moich lokomotywach ? Mam na myśli dodatkowe funkcje świateł które tutaj zdaje się występują.
 

DrCodeWizzard

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 2 0
#2
A jakie dekodery Digitrax'a zazwyczaj montowales w swoich lokomotywach? Ten dekoder w lokomotywie z linku ma wyjscia na 4 funkcje i kazde z tych wyjsc moze generowac efekty swietlne.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.063 140 0
#4
To ta sama półka. Mogą się różnić konfiguracją CV do zaprogramowania różnych światełek.
Atlas zaczął używać (w lokomotywach oznaczonych decoder equipped) dekoderów NCE zamiast wcześniejszego "podstawowego" LX62F/LX63F, kórry był po prostu zubożonym Lenzem (np. prędkość max można było ustawić jedynie tabela prędkości a nie pojedynczym, CV5 - albo nawet i tej możliwości nie miały)
 
OP
OP
Michal78

Michal78

Aktywny użytkownik
Reakcje
228 0 0
#7
W tej E5 mam którąś wersje digitraxa 163 pod lokomotywy kato. Nie był fabrycznie, zamontowałem go. Instrukcję gdzies posiałem. Nie miałem pojęcia że ma dodatkowe funkcje oświetlenia poza zwykłym właczeniem. Chociaż biorąc pod uwagę że e5 ma tylko te dwie lampy nie są to chyba zbyt rozbudowane funkcje
 

Załączniki

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.063 140 0
#8
www.digitrax.com - instrukcje są przy każdym opisie dekodera

A jak E5 ma dwie oddzielne lampy i oddzielne do nich diody/żarówki to możesz zrobić takie coś (w zwykłym dekoderze też).
Zresztą jak nie ma dwóch lamp to można samemu zrobić, po to na płytce są wyprowadzenia do F-unkcji i "masy"
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 6

Podobne wątki