• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dekoder Lenz Standard+

OP
OP
M

Marek222

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#22
Witam. Tym razem mam problem z dekoderem Lenz Silver +. Światła manewrowe zrobiłem tak jak poprzednio i jest wszystko ok. Dodatkowe wyjścia D i E chciałem wykorzystać do załączania świateł czerwonych i podpiąłem do nich żółte przewody od diod. Wyjście B zostało wolne. Sądziłem, że światła białe będą się załączały zgodnie z kierunkiem jazdy, a czerwone będą załączane zależnie od potrzeby wyjściem D lub E. Niestety nic takiego się nie dzieje. Oświetlenie działa tak, że przy jeździe do przodu świecą białe i czerwone zgodnie z kierunkiem jazdy a przy jeździe do tyłu nie świeci żadne, można natomiast załączyć światło czerwone z przodu lokomotywy bez względu na kierunek jazdy. Nie wiem teraz co z tym fantem zrobić. Czy pomogą odpowiednie ustawienia CV ?
 
OP
OP
M

Marek222

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#25
Pozamieniałem te kabelki tzn. do A biały przewód z przodu (światło białe), do B żółty przewód z tyłu (światło białe), do C manewrowe, do D żółty przewód z przodu (światło czerwone), do E biały przewód z tyłu (światło czerwone). Wszystko jest prawie ok. Włączając przycisk światło/ok świecą się białe zgodnie z kierunkiem jazdy, oprócz tego można je załączać klawiszami funkcyjnymi. Światła czerwone są załączane tylko klawiszami funkcyjnymi. Ale jeśli włączy się światła białe to z drugiej strony lokomotywy świeci białe to manewrowe, świeci słabo ale widocznie. gdy przyciemni się światła to prawie go nie widać ale jednak żarzy. Jest jeszcze jeden problem mianowicie na wszystkie światła działa przyciemnianie oprócz czerwonych z przodu. Zawsze świecą jakby były przyciemnione. Nie przeszkadza mi to za bardzo ale gdyby dało się te usterki usunąć byłoby świetnie. Pytanie tylko jak ?
 
OP
OP
M

Marek222

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
Usterki usunięte, wszystko działa poprawnie. Mama jednak pytanie odnośnie funkcji F4. Po jej włączeniu lokomotywa błyskawicznie rusza i również tak samo szybko zatrzymuje się. Wygląda na to, że jest tak ustawione programowo.Jak pozbyć się tej uciążliwości ?
 

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#29
Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć / zaznaczyć gdzie jest masa na dekoderze w wersji pierwszej? W razie co wklejam też zdjęcie.
20170207_143941.jpg
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#30
Masa zaznaczona na pierwszym zdjęciu.
20170207_143941a.JPG

Te trzy punkty zaznaczone na płytce powinny mieć połączenie.
lenz10231-01a.JPG
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#32
Pomiędzy niebieski kabelek (plus z dekodera) a plus kondensatora przylutuj diodę z rezystorem.
 

garot

Nowy użytkownik
Reakcje
21 0 0
#36
Też mam dekoder lenz standard+ i miałem jedno złącze puste i wlutowałem tam oraz do czarnego diodę do kabiny i na F2 mogę ją załączać :) Jednak nie wiem czy da się jakoś światła osobno załączać bo mi same przy kierunku jazdy działają jak w analogu i wiem że na F3 mam tryb manewrowy. czy jeszcze coś się da zrobić w tym dekoderze?
 

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
#37
2 miesiące temu wsadziłem ten dekoder do SM42 Piko. Pojeździłem nim jeden dzień po czym schowałem loka do pudełka. Wczoraj, po 2 miesiącach leżenia, wyjmuję i stawiam na tory. Lok jedzie z prędkością minimalną, ledwo się toczy, i nie reaguje na przyspieszanie. Posprawdzałem prędkości, akcelerator i wszystko jest ok. Napięcie też ok, światła świecą. Zdjąłem dekoder i w analogu lokomotywa śmiga aż miło. Po założeniu znów to samo i w DCC i w analogu. Resetowałem dekoder F8 i nic. Co się mogło stać ?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 54
DCC 4
DCC 0
DCC 1
DCC 5

Podobne wątki