• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Dekoder jazdy i dźwięku (DCC) Trix a Multimaus

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#1
Jak w temacie. Czy istnieje jakieś logiczne wytłumaczenie dlaczego wymieniony dekoder (pochodzący fabrycznie z modelu Trix 22918) nie reaguje na jakiekolwiek próby manipulacji za pomocą Multimausa?
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#4
Sprubój jeszcze raz,tym razem powoli krok po kroku tak by nic nie pominąć z instrukcją w ręku.Jeżeli nie pomoże to (jak myślę)trzeba będzie także rozważyć sprawnośc samego deka?:niepewny:;)
Należałoby także przekonać się czy dekoder jest poprawnie połączony z układem elektrycznym samego loka?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#5
wymieniony dekoder (pochodzący fabrycznie z modelu Trix 22918)
Co to znaczy "wymieniony", czy dekoder wyjęty z Trixa został wstawiony do innego modelu, czy może do Trixa został włożony inny dekoder?
Dekodery stosowane przez Trixa często nie nadają się do innych modeli i odwrotnie, inne dekodery w modelach Trixa nie zawsze chcą normalnie działać. Nie wiem dokładnie na czym to polega, ale chyba ma coś wspólnego ze specyficznym typem silnika, zwanym C-Sinus, używanym przez Trixa.
 
OP
OP
Michał_P

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#6
Dekoder wyjmowałem i wkładałem kilkukrotnie. Na jego miejsce wkładałem dekoder 21 pin z modelu Schlesienmodelle i model działa, poza tym że światła działają w dziwny sposób (m.in. świecące czerwone przy jeździe do przodu).
Dekoder jest fabrycznym dekoderem jazdy i dźwięku (tzw. mfx) instalowanym w modelu Trix 22918 i o tym modelu cały czas jest mowa.
Model pochodzi z rynku wtórnego.
 
OP
OP
Michał_P

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#9
Z tego wątku wynika, że za pomocą Multimausa pewnych kluczowych ustawień nie da się w dekoderze mfx zmienić. Jest też możliwość, że dekoder jest najzwyczajniej w świecie zepsuty, lecz warto by się upewnić przed wydaniem 350zł na nowy.
Co ciekawe w dwóch lokomotywach, do których wkładem ten dekoder coś bardzo cicho i miarowo "cyka" - cyk, cyk, cyk... Dziwne.
 

Podobne wątki