• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dekoder ESU V4.0

OP
OP
Porsche Design

Porsche Design

Znany użytkownik
Reakcje
117 0 3
#22
Trzeba podejść do p. Hünerbeina, na pewno coś poradzą... :p
oo widzię ktoś z moich rejonów ? :)
Do Hunerbeina raczej nie, ale do Bohnen Service będe musiał podjechać...
Tutaj ta sama lokomotywa z tym samym dźwiękiem, i widać że dźwięk towarzyszy mu nawet przy najwyżej prędkości. U mnie zanika przy 4 zmianie prędkości. Czyli połowa skali MS 2.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#23
Nie całkiem, ale czasem tam bywam. Do Bohnen Service nie trafiłem, widzę na mapie, że to trochę daleko od centrum, ale u p. Hünerbeina trochę grosza zostawiłem. A co do dźwięku: głośnik położony luzem zawsze będzie miał znacznie gorszy, a przede wszystkim słabszy dźwięk. Dobry głośnik, prawidłowo zamontowany z pudle rezonansowym, da bez porównania lepszy efekt.
 
OP
OP
Porsche Design

Porsche Design

Znany użytkownik
Reakcje
117 0 3
#24
Nie całkiem, ale czasem tam bywam. Do Bohnen Service nie trafiłem, widzę na mapie, że to trochę daleko od centrum, ale u p. Hünerbeina trochę grosza zostawiłem. A co do dźwięku: głośnik położony luzem zawsze będzie miał znacznie gorszy, a przede wszystkim słabszy dźwięk. Dobry głośnik, prawidłowo zamontowany z pudle rezonansowym, da bez porównania lepszy efekt.
Myślisz że serwis ogarnie problem ?
 

Krzysztof Fiałka

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
1.082 19 0
#25
Sprawdź w instrukcji, kupiłem kiedyś dekoder z ups, kondensatorem, głowy nie dam, bo nie mam możliwości sprawdzenia teraz, ale były to chyba przewody fioletowy i szary.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#28
W dekoderach ESU ze złączem 8-pinowym fioletowy przewód to wyjście AUX2, nie róbcie zamieszania. Nie znam dekodera ESU z serii v 4.0 z podłączonym fabrycznie kondensatorem, ale może nie wszystkie widziałem.
Myślisz że serwis ogarnie problem ?
Nie wiem, nie potrafię zidentyfikować problemu. Ale na pewno warto spróbować założyć głośnik z komorą rezonansową i dobrze go zamocować w modelu.
 
OP
OP
Porsche Design

Porsche Design

Znany użytkownik
Reakcje
117 0 3
#29
W dekoderach ESU ze złączem 8-pinowym fioletowy przewód to wyjście AUX2, nie róbcie zamieszania. Nie znam dekodera ESU z serii v 4.0 z podłączonym fabrycznie kondensatorem, ale może nie wszystkie widziałem.

Nie wiem, nie potrafię zidentyfikować problemu. Ale na pewno warto spróbować założyć głośnik z komorą rezonansową i dobrze go zamocować w modelu.
Podstawowy problem to brak miejsca na glosnik w modelu. Obecnie mam 23mm i nie mam go gdzie usadowic...
 

Podobne wątki