• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dekoder dzwiękowy ZIMO MX645P22 w SU/SP45, jazda szarpana - problem...

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#1
Posiadam model SP45-204 z dekoderem dźwięku ZIMO MX645P22 (sterowanie Multimaus) i nie wiem czy problem który występuje leży po stronie dekodera (prawdopodobnie nie) a mianowicie objaw dotyczy szarpania przy przyśpieszaniu, model rusza płynnie i tak też jedzie na małej prędkości natomiast zwiększając prędkość przyśpiesza z tym że przyśpieszanie wygląda jakby coś trzymało model "za ogon" po czym w pewnym momencie odpuszcza i następuje szarpnięcie do przodu do zakresu ustawienia potencjometru ( pokrętła na myszy MM), dzieje się tak tylko na wyższych prędkościach. Nie znam się na tym ale wygląda to tak jakby na chwilę tracił napięcie właśnie od pewnego zakresu prędkości co objawia się szarpaniem i jazdą skokową.

Po wyjęciu dekodera i sprawdzeniu jak model porusza się ( jeździ ) w wersji analogowej to rusza i jedzie płynnie na małej prędkości natomiast od pewnego zakresu powiedzmy 1/2 obrotu pokrętła na regulatorze - i dalej kiedy napięcie rośnie też rozpędza się płynnie z tym że nagle następuje całkowite jego odcięcie i model staje, po czym po ok 5-7 sekundach znów rusza i po chwili gdy znów sie rozpędzi do tego wyższego napięcia znów staje i tak w kółko.

Dlatego też problem prawdopodobnie nie ma związku z dekoderem ale pewien nie jestem.

Co może być tego przyczyną ?
Może silnik ?
Czy spotkaliście z takim objawem.

Nadmienię że zarówno szyny jak i osie modelu są bardzo czyste.

Proszę o pomoc.
Dzięki.
 
Ostatnio edytowane:

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.509 31 1
#2
Odkopuję wątek i przylaczam się do pytania. U mnie też tak szarpie przy pewnej prędkości/ obrotach silnika. Co to za diabeł?
 

Podobne wątki