• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dekoder Doehler & Haass PD12A

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#1
Czy ktoś już używał tego dekodera i może wypowiedzieć się odnośnie do jego jakości i jak sprawuje się w praktyce? Czy to mniej więcej ekwiwalent Lenza Standard+ V2 albo Zimo MX600?
 

jattu68

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Witam. Używam PD12A w SP42. Zakupiony u pana Artura Dębskiego. Montaż polegał na minimalnym podcieciu boków fabrycznego gniazda i wszedł na zatrzask. Działa bez problemów. Początkowo lekko szarpał na najmniejszej prędkości ale telefon do pana Artura i modyfikacja CV35 na 0 pomogły. Mam też dekodery D&H założone w SP45 i Ty-2. Polecam.
 
OP
OP
yahya

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#3
A może masz jakieś porównanie PD12A z dekoderami innych producentów, w szczególności z Lenzem Standard+ albo Zimo MX600? Nie ma między nimi specjalnej różnicy?
 

jattu68

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Witaj. Miałem Lenz'a. Różnicy żadnej nie widzę. Od roku jeżdżę na D&H, steruję Multimaus. Założyłem też SD22A do SP45 i do Ty-2. Żadnych przykrych niespodzianek. Na temat Zimo nie mogę nic powiedzieć- nie stosowałem żadnego dekodera z tej firmy.
 
Reakcje
2.464 79 2
#6
Mam wszystkie loki uzbrojone w dekodery D&H przez kolegę Arturoo i do tej pory wszystko działa bez zarzutu tak że szczerze mogę polecić tą firmę jaki i serwisanta ;).
 

zember

Aktywny użytkownik
Reakcje
39 0 0
#9
Ja też zastanawiam się nad dekoderem dźwiękowym D&H do SU45 ze względu na przystępną cenę.
A jak oceniasz jakość i różnorodność dźwięku, jego dopasowanie do prędkości jazdy/hamowania itp ? Czy dzwięki są generyczne (uniwersalne) czy nagrywane z polskich lokomotyw ? Będę wdzięczny za opinię.
 

arczi1986

Znany użytkownik
Reakcje
245 0 1
#10
Ja też posiadam dekoder dźwiękowy w swojej SU45 i jakość dźwięku jest super ładnie i czysto wszystko słychać a kolega Atruroo zapewnia znakomity serwis
 

jattu68

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Ja też zastanawiam się nad dekoderem dźwiękowym D&H do SU45 ze względu na przystępną cenę.
A jak oceniasz jakość i różnorodność dźwięku, jego dopasowanie do prędkości jazdy/hamowania itp ? Czy dzwięki są generyczne (uniwersalne) czy nagrywane z polskich lokomotyw ? Będę wdzięczny za opinię.
Witaj. Dźwięki nagrane z lokomotywy. Bardzo ładny dźwięk rozruchu silnika. Przy włączaniu świateł słychać dźwięk zetki w kabinie. Praca piasecznic, zgrzyt kół na zakręcie, zapowiedź stacyjna, rozmowa mechanika z dyspozytorką, sygnał długi/ krótki, sprężarka, hamowanie. Prędkość, rozruch i hamowanie ustawione od razu przez Artura. Światła manewrowe, osobno włączane czerwone przód/tył. Reflektory krótkie/ długie. Oświetlenie kabin. Do świateł osobna płytka za 20 zł jak pamiętam.
 
OP
OP
yahya

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#13
Pytanie do kolegów używających SD22 w SU45: czy występuje problem z przesterowaniem głośnika, przez co dźwięk przy większej głośności nie jest czysty i zaczyna to razić? Mam taki problem w Ludmile Piko z dekoderem Doehler-Haass DH22 + sound modul SH10A i nie wiem, jak go usunąć. Najpewniej rzęzi komora rezonansowa głośniczka typu "kostka cukru", a dodatkowo dźwięki nie wydają się być czysto nagrane. W tym modelu mam też wmontowany płaski okrągły głośnik w ramie od spodu. "Kostka cukru" miała dawać "głębię", ale efekt jest w mojej subiektywnej opinii daleki od doskonałości. Dla porównania, mam też Ludmiłę Roco z dekoderem Zimo mx645 z głośnikiem fi=28 mm i w niej nie ma takiej przypadłości.
 

jattu68

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Pytanie do kolegów używających SD22 w SU45: czy występuje problem z przesterowaniem głośnika, przez co dźwięk przy większej głośności nie jest czysty i zaczyna to razić? Mam taki problem w Ludmile Piko z dekoderem Doehler-Haass DH22 + sound modul SH10A i nie wiem, jak go usunąć. Najpewniej rzęzi komora rezonansowa głośniczka typu "kostka cukru", a dodatkowo dźwięki nie wydają się być czysto nagrane. W tym modelu mam też wmontowany płaski okrągły głośnik w ramie od spodu. "Kostka cukru" miała dawać "głębię", ale efekt jest w mojej subiektywnej opinii daleki od doskonałości. Dla porównania, mam też Ludmiłę Roco z dekoderem Zimo mx645 z głośnikiem fi=28 mm i w niej nie ma takiej przypadłości.
Witam. Zrobiłem test w SP45 z dekoderem SD22A, głośność maksymalna, dźwięk czysty. Podejrzewałbym glośnik. Pozdrawiam.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
#16
Proponuję sprawdzić mocowanie głośnika. Ja miałem podobną sytuację w Gagarinie, głośnik był luźno zamontowany i przy większej głośności drgała cała komora rezonansowa uderzając o elementy lokomotywy i dawała trzeszczenie. Po umocowaniu głośnika na taśmie piankowej dwustronnie przylepnej problem zniknął, a dźwięki nawet przy dużej głośności są czyste.
 

baktrian

Aktywny użytkownik
Reakcje
171 3 0
#17
Mam 4 loki z dźwiękiem D&H(Ty4, Ok1, Tw1 i TKp1) i jestem bardzo zadowolony.Montaż dekodera i głośnika w Kleinie wykonał Artur i mogę szczerze polecić jego pracę. Praca dekoderów D&H w niczym nie odbiega od Zimo, Lenz-a czy ESU.
 
Reakcje
0 0 0
#20
Ja zaś (jako użytkownik)preferuję dekodery dźwięku ESU (ew.Zimmo) ich dźwięk jest czysty donośny (można regulować lecz przy niefachowej regulacji grozi uszkodzeniem głośnika),posiadają wiekszą gamę dźwięków (np:stukot kół czy odgłos działającego w kabinie czuwaka ,SHP).
Także posiadamy(2 szt.) loki z dekoderami DH montowanymi przez wspomnianego p."Arturro" oraz 13 szt.loków z dekoderami Zimmo oraz ESU montowanymi przez p."KarlMar". w Poznaniu i widzę a raczej słyszę niewątpliwą różnicę w ich działaniu.Oczywiście cena też jest "różna".Jeżeli te pierwsze kosztują ok.270 zł.To już koszt Zimmo ok.380zł. ESU to już wydatek o ok.20 zł.więcej.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 3
DCC 8
DCC 1
DCC 10
DCC 13

Podobne wątki