• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dekoder dźwięku ICE-2 Roco

Reakcje
0 0 0
#1
Panowie,

Jakiś czas temu zakupiłem ICE-2 Roco - ale dopiero teraz zorientowałem się, że w ostatnim członie jest zamontowany dekoder dźwięku. Wiem, że jest prymitywny - ale czy naprawdę wydaje on tylko dwa dźwięki (tyle mi się udało wykrzesać z niego)?

Dodam że dekoder jazdy w tym zestawie też był kiepski - dopiero po zmianie na Zimo jest zadowalająco...
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#2
Trudno toto nazwać dekoderem dzwiękowym...
Generatorem - tak.
Tragedia i zapomnij, że tam coś takiego jest...

Jeżeli chodzi o dekoder w loku ICE to się dziwię - w loku mojego Miśka jest najlepszy z dekoderów wkładanych przez ROCOko :roll:
I pracuje idealnie.
 
OP
OP
E
Reakcje
0 0 0
#3
Tak myślałem. Chociaż spełnia funkcję załączania świateł końca składu...

A dekoder jazdy to był niejaki 10742 - z tego co czytałem bardzo kiepski i z niską częstotliwością PWM - zresztą Ty również się kiedyś na jego temat wypowiadałeś :D
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#4
einstein napisał(a):
Tak myślałem. Chociaż spełnia funkcję załączania świateł końca składu...

A dekoder jazdy to był niejaki 10742 - z tego co czytałem bardzo kiepski i z niską częstotliwością PWM - zresztą Ty również się kiedyś na jego temat wypowiadałeś :D
10742 to się nie dziwie, że byłeś niezadowolony... 8)
On nadaje się do... :arrow: przełączania oświetlenia :idea: :?: :idea:
U mnie nie ma tego g...a. Fabrycznie.
I chyba nie bywało - kupiłeś używany ?
 
OP
OP
E
Reakcje
0 0 0
#5
Rzeczywiście moja wypowiedź mogła być niejednoznaczna :D
Do przełączania oświetlenia to służy ten dekoder z wbudowanym "generatorem" dźwięku w ostatnim składzie...

A dekoder jazdy taki zastałem w zakupionym używanym ICE2. Czy to znaczy że one nie były fabrycznie wkładane i sprzedawca mógł podmienić? A może one jednak były fabrycznie wkładane we wcześniejszej fazie produkcji? W sumie w tym wątku: http://forum.modelarstwo.info/viewtopic.php?f=4&t=2050 był ten sam dekoder w tym składzie...
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#6
Uściślijmy ;)
- wiadomo, że w loku jest dekoder jazdy - taki czy inny - jakiś ;)
- wiadomo, że w wagonie sterowniczym jest drugi dekoderek: oświetlenie + generatorek ;)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- to co napisałem o 10742 "do czego się nadaje" - to moja opinia o tymże wynalazku, nie sugeruję, że służył on u Ciebie do tego zadania (choć jak był w loku - robił to też z oświetleniem w lokomotywie :D )
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ICEk mojego syna pochodzi z zestawu z dwoma składami ICE+BR218+MM.
Może dlatego mam "wypaśnego ROCOkoko" w ICE.
Natomiast w BR218 z tego samego zestawu jest dekoder na płytce dedykowanej tej zabawce i jest to kpl. porażka...
 
OP
OP
E
Reakcje
0 0 0
#7
No to powiem Ci że "niezłe jaja" :)
Ja kupiłem tego ICE2 razem z BR218 (też z tego zestawu) i było u mnie dokładnie odwrotnie :D Dekoder jazdy w ICE2 porażka a w BR218 bez zastrzeżeń - cichutki, płynna jazda - i też na płytce dedykowanej dla tego loka...
 

kwidzik

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Witam
mam pytanko u mnie w ostatnim wagonie ICE cały czas pali się biała i czerwona dioda i niemoge nic z tym zrobić, wiecie co mogę zrobić z takim przypadkiem
 

kwidzik

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
własnie też nic niedaje, niemoge zaprogramować nawet dekodera bo wyskakuje jakiś error. Mam multimouse roco. Dekoder owy musze programować w innym loku i wtedy poprostu przekładam.
 

Podobne wątki