• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dekoder dźwięku do ET22 Zimo vs D&H

Reakcje
56 3 0
#1
Cześć
Przymierzam się do zakupu dekodera dźwięku do ET22 Piko. Który dekoder wybrać? D&H czy Zimo? Cenowo te dekodery wychodzą bardzo podobnie, z lekką korzyścią dla D&H. Produkty firmy ESU są już znacznie droższe, więc odpadają. A więc jaki dekoder z tych dwóch jest lepszy? Czy D&H obsługuje światła manewrowe?
 

Arturoo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Do ET22 Piko proponuję dekoder DigiDrive produkcji firmy Digitools tańszy i lepszy od D&H (cena z głośnikiem 329 zł)
tutaj można obejrzeć i posłuchać
dostępne również do Sm42, Eu07, Su46, St43, St44
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.143 442 105
#4
Dźwięk do ET22 jest niesamowity, całkiem inny od do tej pory dostępnych na rynku.
Czy gdzieś można posłuchać dźwięków do EU07 bo na stronie nie jest dostępny?
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#6
Do ET22 Piko proponuję dekoder DigiDrive produkcji firmy Digitools tańszy i lepszy od D&H (cena z głośnikiem 329 zł)óo
tutaj można obejrzeć i posłuchać
dostępne również do Sm42, Eu07, Su46, St43, St44
Dźwięk do ET22 jest niesamowity, całkiem inny od do tej pory dostępnych na rynku.
Czy gdzieś można posłuchać dźwięków do EU07 bo na stronie nie jest dostępny?
A jak z mapowaniem funkcji i ile ich jest?
 

Arturoo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Dźwięk do EU07 (CoCu poprawna forma?) oraz inne wkrótce na mojej stronie lub na żywo w Sosnowcu 16-17 marca
Zapraszam zainteresowanych
 

Arturoo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Leszek miałeś do testowania ten dekoder, dowolność mapowania wszystkich funkcji, poza światłami ( FL i RL) 10 wyjść: Aux1-7 i 3 logiczne 8-10
czyli razem 12
więcej informacji technicznych na mojej stronie
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#10
Krótka prezentacja dekodera.
Trochę zabawy z rozpisywaniem wszystkich funkcji jest, więc jak wszystkie rozgryzę, to postaram się zaprezentować wszystkie dźwięki.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.143 442 105
#14
Zgadza się ;). Czy PIKO wypuściło w ogóle swoje dźwięki do ET22? Czy prócz schematu zaproponowanego przez firmę Digitools jakieś innego dźwięki do tej lokomotywy zostały zarejestrowane podczas profesjonalnej sesji, z prawdziwej lokomotywy?
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.143 442 105
#16
Tak, oczywiście, nie jestem oponentem @Elvisa, jestem jego klientem. Moją intencją było odniesienie się do tego postu kolegi @Elvis.
Inną ciekawym modelem, którego pierwowzór jeździ w Polsce jest miniatura słowackiego Vectrona w nowym malowaniu ZSSK Cargo :) :

PIKO 59197

Zobacz załącznik 659357
- źródło: piko-shop.de
Zostały zapowiedziane na początku roku, więc drugi raz producent nie powtarza zapowiedzi ;) . Można mieć tylko żal, że w zapowiedziach nadal nie ma kolejnych wersji modeli wagonów standardu Y np. w oznaczeniach Przewozów Regionalnych :( , ale mam nadzieję, że kiedyś się doczekam :niepewny: ...

Oprócz modeli firma PIKO wprowadzi do oferty nowe dekodery dźwiękowe z dźwiękami do polskich lokomotyw:

PIKO 56452 - EU06/EU07/EP07/EP08/ET41

PIKO 56461 - SP45/SU45

PIKO 56469 - ET22

Czemu o tym wspominam? Nie wiem jak do dekoderów z dźwiękami ET22 i SP45/SU45, ale do dekoderów z dźwiękami do modeli lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08/ET41 były ostatnio nagrywane nowe dźwięki. Zmienia się też polityka firmy PIKO dotycząca dźwięków - mają być one dostępne na stronie do pobrania i wgrania przez ich nowy programator - zarówno prywatnie jak i w sklepach PIKO oraz na wystawach. Co więcej, osoby, które lubią korzystać z zapowiedzi peronowych będą mogły je sobie dowolnie wybrać. Podejrzewam, że to samo będzie dotyczyć dźwięków trąbek - zyskamy dowolność "komponowania" dźwięków do modelu.

Oczywiście będzie to krakowska EU07-323. To ewidentny błąd - PIKO nie może wykonać modelu EU07-516, gdyż nie ma odpowiedniej formy! Ciekawe skąd im się w ogóle wziął tam ten numer... najważniejsze, że model będzie odwzorowywać właściwą lokomotywę pasującą do składu modeli krakowskich wagonów standardu Y zaplanowanych na koniec tego roku :) .

W zasadzie zastosowanie dekodera ESU/PIKO podcina możliwości zadziałania oświetlenia jakie daje sam model. Pisałem już o tym, że dekodery jakie proponuje PIKO, czy ESU mają 6 wyjść funkcyjnych + światła przód/tył. Model potrzebuje Aux7 by zapalić osobno górny reflektor potrzebny przy załączeniu świateł po torze niewłaściwym.

Załączenie Aux 6 daje nam światła manewrowe z prawej strony i nie zmieniają się wraz ze zmianą kierunku jazdy, tak jak to ma miejsce w przypadku EU07 czy SU45.

Dekoder dźwiękowy ZIMO daje taką możliwość, gdyż ma dodatkowe 8-me wyjście funkcyjne, którym poprzez drobną modyfikację modelu możemy uzyskać ten sam efekt, jaki mają wspomniane wcześniej modele.

Poza tym sama firma ESU jak na razie nie oferuje dźwięku tej lokomotywy. Mam niestety nieodparte wrażenie, że oferowany dźwięk na dekoder ESU, to przeróbka dźwięku EU07, który nagrałem z Robertem Reschka oraz właśnie firmą ESU dla Jego modelu.

Pisze w nim o dużych wątpliwościach co do dźwięku ET22. Do tego się odnosiłem pisząc o dźwiękach które "mają się nijak do ET22" PIKO umieściło teraz dźwięki na swoich nowych dekoderach.

https://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=artikel&vw_id=29020&vw_name=detail

Nie znam się na tym, a także nie mam jeszcze żadnego dekodera dźwiękowego do ET22. Dlatego pytam o to, czy na nowym dekoderze jest ten sam schemat dźwiękowy czy może nowy? @Remaj12 w tym poście pisał, że do EU07 Piko nagrało nowe (w końcu swoje) dźwięki to może do ET22 również się pokusili?

Inną ciekawym modelem, którego pierwowzór jeździ w Polsce jest miniatura słowackiego Vectrona w nowym malowaniu ZSSK Cargo :) :







PIKO 59197







Zobacz załącznik 659357



- źródło: piko-shop.de



Zostały zapowiedziane na początku roku, więc drugi raz producent nie powtarza zapowiedzi ;) . Można mieć tylko żal, że w zapowiedziach nadal nie ma kolejnych wersji modeli wagonów standardu Y np. w oznaczeniach Przewozów Regionalnych :( , ale mam nadzieję, że kiedyś się doczekam :niepewny: ...







Oprócz modeli firma PIKO wprowadzi do oferty nowe dekodery dźwiękowe z dźwiękami do polskich lokomotyw:







PIKO 56452 - EU06/EU07/EP07/EP08/ET41







PIKO 56461 - SP45/SU45







PIKO 56469 - ET22







Czemu o tym wspominam? Nie wiem jak do dekoderów z dźwiękami ET22 i SP45/SU45, ale do dekoderów z dźwiękami do modeli lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08/ET41 były ostatnio nagrywane nowe dźwięki. Zmienia się też polityka firmy PIKO dotycząca dźwięków - mają być one dostępne na stronie do pobrania i wgrania przez ich nowy programator - zarówno prywatnie jak i w sklepach PIKO oraz na wystawach. Co więcej, osoby, które lubią korzystać z zapowiedzi peronowych będą mogły je sobie dowolnie wybrać. Podejrzewam, że to samo będzie dotyczyć dźwięków trąbek - zyskamy dowolność "komponowania" dźwięków do modelu.







Oczywiście będzie to krakowska EU07-323. To ewidentny błąd - PIKO nie może wykonać modelu EU07-516, gdyż nie ma odpowiedniej formy! Ciekawe skąd im się w ogóle wziął tam ten numer... najważniejsze, że model będzie odwzorowywać właściwą lokomotywę pasującą do składu modeli krakowskich wagonów standardu Y zaplanowanych na koniec tego roku :) .
 

Podobne wątki