• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dekoder akceleracji

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#41
Ciekma: Wymagania GBBkolejki są opisane w dokumentacji - potrzebna jakieś wyjścei na booster: interfejs Lenz lub jego odpowiednik albo DDWserver i wzmacniacz sterowany z RS232.

Paweł: tego się nie wgrywa w dekoder - to jest funkcja GBBkolejki.
 

Karol

Użytkownik
Reakcje
10 2 0
#42
Parę spostrzeżeń po wczorajszej zabawie. Konieczna jest możliwość edycji parametrów, wtedy możemy wspólnie wypracować charakterystyczne wartości dla danego modelu, czyli siły przyspieszenia i hamowania.
Co do wyżej wspomnianych wartości idealną sprawą by było wizualizacja ich w procentach.
Na przykład, krok 2 to 10% mocy wirtualnego silnika, krok 3 to 20% itp.
Natomiast siła hamowania realizowana moze być podobnie lecz z podzialem na trzy sekcje, krok -1 do -3 to hamulec wstępny, -4 do -7 zasadniczy i -8 do - 10 awaryjny.
Wartości liczbowe mogłyby być wyświetlane w dorysowanych okienkach.
http://img19.imageshack.us/img19/5970/beztytuudgk.th.jpg
Co do dekoderów obyło się bez poważniejszej ingerencji w CVs, przyspieszanie zostawiłem tak jak było czyli wartości około 50, natomiasta zwalnianie we wszystkich lokomotywach musiałem zmienić do prawie minimum dla lenza 15 dla esu 10 i dla keuhena 20.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#43
Dodałem możliwość konfigurowania naszego TrueThrottle:
http://wiki.gbbkolejka.pl/show_image.php?id=4889

Karolu.
Jakbyś mógł posprawdzać, jaki najlepszy byłby "domyślny" profil dla wszystkich nowych lokomotyw (o ile byłby lepszy od obecnego).
To będzie można wrzucić w program przed wydaniem wersji stabilnej.
:cool:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 3
DCC 2
DCC 1
DCC 10
DCC 13

Podobne wątki