• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dekle, dekielki, pokrywy.

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#1
Kolega Jarząbek założył temat o cechach na szynach za co chwała mu się należy, pomyślałem że można pokazać jeszcze wiele rzeczy związanych z koleją, jak choćby pokrywy maźnic, które też mogą być w pewnym sensie zajmujące.

Inspiracją była pokrywa którą posiadamy w klubie, a którą kiedyś przytargał Piotrek, jak się spotkamy zapytam skąd.

IMG_1136.jpg


Reszta jest ze skansenu odwiedzonego podczas podróży do Żnina w Redeczu Krukowym

http://redeczkrukowy.pl/kujawskie-muzeum-kolejowe/

Polskie.

DSC_0871.JPG


DSC_0872.JPG


DSC_0877.JPG

I nie polskie.

DSC_0870.JPG


DSC_0873.JPG


DSC_0874.JPG


Zdjęcia plenerowe marnej jakości, wybaczcie, jak zwykle pośpiech, ale się poprawię, obiecuję.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#2
Super temat założyłeś, oby tylko pojawiało się w nim jak najwięcej zdjęć. Nie mogę (na razie) nic znaleźć u siebie, oprócz czegoś takiego. Wiem, że to nie pokrywa maźnicy, ale ... dekiel i to jak najbardziej kolejowy - Sygnały Gotartowice.

Sygnały Gotartowice-Dęblin-31.07.13 r..jpg
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#4
Zastanawiałem się gdzie to umieścić? :) Czy w Szyneczkach czy też w Dekielkach? Ponieważ widać dwa dekielki ( nieszczególne, dorabiane) a szynę z sygnaturą tylko jedną zamieszczam tutaj.
Dęblin - 30.05 17 r. Szyna - Donieck - czerwiec 1899.
Tender HF.

ДО-Донецкое Общество-VI.99-Dęblin-30.05.17.jpg
 

Pt47-106

Znany użytkownik
Reakcje
564 11 5
#6
Nie daleko cukrowi w Żninie stały dwa wagony .Jedna z maźnic z tych wagonów
100_3132.jpg

Atu jako ciekawostkę umieszczam tabliczki oznaczająca gdzie jest kabla St Godków 02.01.1999r (fotki robione zwykłym apartem Zenitem i fotki tez skanowana )
godkow 20199.jpg1.jpg
godkow 20199.jpg

Znacznik na murze budynku St Mieszkowice 04.08.2002 r (fotki robione zwykłym apartem Zenitem i fotki tez skanowana )
mieszkowice 40802.jpg
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#14
Taka ciekawostka. Zastalowska cysterna wyeksponowana w Gryficach. Niby nic dziwnego, ale ...

00 10 074 4642-8-Gryfice-6Jul08.JPG


... oba wózki posiadają sygnaturę - FS.

FS-Gryfice-6Jul08.JPG


Czyżby jakaś pozostałość po wagonie lub wagonach sprowadzonych w czasie II wojny z Włoch, niekoniecznie na koleje pomorskie?