• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dekle, dekielki, pokrywy.

Paweł R

Moderator Wycieczki i podróże kolejami
Zespół forum
H0e
Ekspert
Kolega Jarząbek założył temat o cechach na szynach za co chwała mu się należy, pomyślałem że można pokazać jeszcze wiele rzeczy związanych z koleją, jak choćby pokrywy maźnic, które też mogą być w pewnym sensie zajmujące.

Inspiracją była pokrywa którą posiadamy w klubie, a którą kiedyś przytargał Piotrek, jak się spotkamy zapytam skąd.

IMG_1136.jpg

Reszta jest ze skansenu odwiedzonego podczas podróży do Żnina w Redeczu Krukowym

http://redeczkrukowy.pl/kujawskie-muzeum-kolejowe/

Polskie.

DSC_0871.JPG

DSC_0872.JPG

DSC_0877.JPG

I nie polskie.

DSC_0870.JPG

DSC_0873.JPG

DSC_0874.JPG

Zdjęcia plenerowe marnej jakości, wybaczcie, jak zwykle pośpiech, ale się poprawię, obiecuję.

Super temat założyłeś, oby tylko pojawiało się w nim jak najwięcej zdjęć. Nie mogę (na razie) nic znaleźć u siebie, oprócz czegoś takiego. Wiem, że to nie pokrywa maźnicy, ale ... dekiel i to jak najbardziej kolejowy - Sygnały Gotartowice.

Sygnały Gotartowice-Dęblin-31.07.13 r..jpg

Zastanawiałem się gdzie to umieścić? :) Czy w Szyneczkach czy też w Dekielkach? Ponieważ widać dwa dekielki ( nieszczególne, dorabiane) a szynę z sygnaturą tylko jedną zamieszczam tutaj.
Dęblin - 30.05 17 r. Szyna - Donieck - czerwiec 1899.
Tender HF.

ДО-Донецкое Общество-VI.99-Dęblin-30.05.17.jpg

Pt47-106

Znany użytkownik
Nie daleko cukrowi w Żninie stały dwa wagony .Jedna z maźnic z tych wagonów
100_3132.jpg

Atu jako ciekawostkę umieszczam tabliczki oznaczająca gdzie jest kabla St Godków 02.01.1999r (fotki robione zwykłym apartem Zenitem i fotki tez skanowana )
godkow 20199.jpg1.jpg
godkow 20199.jpg

Znacznik na murze budynku St Mieszkowice 04.08.2002 r (fotki robione zwykłym apartem Zenitem i fotki tez skanowana )
mieszkowice 40802.jpg

Jarząbek

Znany użytkownik
Taka ciekawostka. Zastalowska cysterna wyeksponowana w Gryficach. Niby nic dziwnego, ale ...

00 10 074 4642-8-Gryfice-6Jul08.JPG

... oba wózki posiadają sygnaturę - FS.

FS-Gryfice-6Jul08.JPG

Czyżby jakaś pozostałość po wagonie lub wagonach sprowadzonych w czasie II wojny z Włoch, niekoniecznie na koleje pomorskie?