• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

DCC problem z 3 loko na tym samym torze

zoomeek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam serdecznie,

dzisiaj nabyłem drogą kupna parowóz Fleischmanna TKp1 i dokupiłem do niego dekoder Bachmana NEM651 6 pin ( Item 26-558). Do tej pory byłem posiadaczem tylko lokomotyw Trixa i nie miałem jakiegokolwiek problemu ze sterowaniem.
Okazało się, że nowa lokomotywa jeździ, ale tylko kiedy jest sama na torach. Czy mógłby mi ktoś pomóc, bardzo proszę :)
Pozdrawiam serdecznie
Maciej
PS: pozostałe dwie lokomotywy działały rewelacyjnie gdy używałem Seletrix jak i DCC.
 
OP
OP
zoomeek

zoomeek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
To samo, nie jedzie, choć o ile stoją w odpowiednia stronę, to udaje się wysterować jedną z nich. Już teraz widzę, że DCC nie działa poprawnie z żadną z lokomotyw, tylko seletrix, choć wszystkie dekodery są w standardzie DOC a dwa dodatkowo w seletrix.
pozdrawiam
Maciej
 
OP
OP
zoomeek

zoomeek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Centralka jest oczywiście w trybie wyłącznie DCC. Byłem przed momentem w sklepie modelarskim i przyłączyłem lokosy do centralki Fleischmann, też były problemy ze światłami,mrugały ale wszystkie trzy jeździły prawidłowo. Generalnie masakra...
 
OP
OP
zoomeek

zoomeek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
no nie jest, bo czasami nie mogę zatrzymać lokomotywy, nie mogę dwiema sterować pod DCC, i tak po przejściu na DCC...... zachciało ni się Parowozu z polskim znakowaniem....
 
OP
OP
zoomeek

zoomeek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Jest mały przełom Fleischmanna TKp1 jeździ, a oświetlenie działa, jest tylko mały problem, nie mogę jej przestawić na tym samym torze ale w drugą stronę, bo już nie działa.........
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#14
A jakbyś sobie założył do niej normalny dekoder, nie mówię, że masz go kupić akurat ode mnie, to co by się wtedy stało. Bachman nie specjalnie mi się kojarzy z europejskim DCC
 
OP
OP
zoomeek

zoomeek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
no ale by było śmieszniej Bachman działa :) jedynie oryginalne trixy nie chcą współpracować w trybie DCC z oryginalną mobile statione trixa... bądź tu mądry :(
 
OP
OP
zoomeek

zoomeek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
o ile dekoder Trixa mogę z powodzeniem "włożyć" do Fleischmanna TKp1, Bachmana ni jak nie idzie zainstalować w Trixie, ma za krótkie piny:( Natomiast parowozik sterowany po Seletrixem, miodzio:) ciszej pracuje, płynniej rusza.......

DCC na podmienionym dekoderze, działa tak samo jak w oryginalnym gnieździe, czyli nie działa
 
OP
OP
zoomeek

zoomeek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
no ok, ale tak jak pisałem wyżej, dekoder Bachmana działa z mobile statione trixa, a nie działają z tacją dekodery Trixa. To mnie najbardziej denerwuje, że dwa podzespoły tego samego producenta, nie chcą współpracować!
 

Podobne wątki