• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dcc kompatybilność.

mirgo31

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
No witam.
Jako że jestem nowy na forum ładnie się przywitam najpierw.
Dzień dobry.
Teraz na temat. Jakiś czas temu kupiłem "dzieciakowi" zestaw startowy Piko hobby. Mały, najmniejszy chyba jaki jest z analogowym sterowaniem. Od tamtego czasu, sukcesywnie dokupowałem różne elementy jak torowiska, zwrotnice nawet drugi skład się pojawił. Reasumując wyszła mi z tego całkiem spora, jak na moje warunki, makieta z trzema niezależnymi pętlami połączonymi zwrotnicami.
No i co? I się okazało, iż jazda jednym składem w przód lub w tył jest nie co nudna. I tu zrodziła się myśl dokupienia cyfrowego sterowania taborem. Małym taborem, dwa może trzy składy. I tu jest moje pytanie.
Czy pisiadając pojazdy firmy Piko jestem absolutnie skazany na zakup dcc tej że firmy właśnie? Czy jednak systemy te z innych firm są kompatybilne i mogę się wypasażyc w takowy i jeśli tak to w jaki zainwestować?
Dziękuję bardzo za podowiedź z góry i mam nadzieję, iż nie zirytuję swoim postem starych wyg, którzy mi napiszą "ten temat już był, przeszukaj forum". Więc chcę tym że użytkownikom wyjaśnić: po tygodniu szukania informacji na ten temat poległem z wielkim bulem głowy bez uzyskania odpowiedzi na moje pytanie.
Pozdrawiam wszystkich.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.066 140 0
#2
Systemy DCC są w większości kompatybilne. Chyba, że trafisz na jakąś egzotykę. Przy czym sterowanie Piko (to najprostsze) jest zazwyczaj an tym forum nie polecane.
 
OP
OP
M

mirgo31

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Dzięki panie Miśku za szybką odpowiedź. Co do pilota piko to nawet ja jako laik po przeczytaniu kilku artykułów na temat wyciągnołem odpowiednie wnioski. Jeśli piko to wybór jest tylko jeden słuszny. A co z innymi producentami? Może uda mi się zaoszczędzić parę $$$. Smartcontrol jest jednak dosyć drogi.
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
#4
Na początek przygody z DCC proponuję roco 10764 oraz roco multiMAUS.
Prosty, fajny i funkcjonalny zestaw.
Można znaleźć za przyzwoite pieniądze.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
M

mirgo31

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Super, dzięki Kempol. Jak by jeszcze mała podpowiedź gdzie w polsce mam takiego sprzętu szukać. Sprawdziłem allego i olx, nic tam nie znalazłem. Jakiś sklep online. Niestety jestem mieszkańcem UK i fizycznie do sklepu pójść nie mogę. Ah no i ile za taki komplet mam wydać żeby nie przepłacić? Kompletnie nie orientuję się w cenach.
 
OP
OP
M

mirgo31

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Dzięki za pomoc panowie. Zestaw kupiony, czekam na przesyłkę.
Nurtuje mnie natomiast inna sprawa teraz. Ponieważ mieszkam w UK dostęp do Piko czy Roko jest ale ma to swoje przełożenie w cenie produktu. Pytałem więc miejscowych czy lokomotywy firmy Hornby (duuużo większy wybór no i cena w wielu przypadkach też niższa) będą się słuchały multimaus-a. Odpowiedzieli że tak, ale wolę mieć więcej opinni. Więc zapytam jakie jest wasze zdanie na ten temat?
 

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#12
(...) czy lokomotywy firmy Hornby (duuużo większy wybór no i cena w wielu przypadkach też niższa) będą się słuchały multimaus-a. Odpowiedzieli że tak, ale wolę mieć więcej opinni. Więc zapytam jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Same lokomotywy firmy HORNBY to nie, ale dekodery w nich zamontowane to już tak. Bądź spokojny - poza nielicznymi przypadkami (jak np. Maerklin) sprzęt DCC jest kompatybilny.

Z ciekawości spytam jaki zestaw do sterowania nabyłeś i dlaczego nie jest to HORNBY Elite? :)

https://www.hornby.com/uk-en/hornby-dcc-elite-controller.html
 
OP
OP
M

mirgo31

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Same lokomotywy firmy HORNBY to nie, ale dekodery w nich zamontowane to już tak. Bądź spokojny - poza nielicznymi przypadkami (jak np. Maerklin) sprzęt DCC jest kompatybilny.

Z ciekawości spytam jaki zestaw do sterowania nabyłeś i dlaczego nie jest to HORNBY Elite? :)

https://www.hornby.com/uk-en/hornby-dcc-elite-controller.html
Jak napisałem wcześniej, kupiłem multimausa. Tylko i wyłącznie ze względów finansowych. Znalazłem nówkę za £85 (400zł)
 
OP
OP
M

mirgo31

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 10
DCC 10
DCC 9
DCC 176
DCC 9

Podobne wątki