• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dawniej i dziś

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.715 17 0
Karsznice. Ty246-22 w lipcu 2004 oraz w maju 2021r. Tak na marginesie, w dawnej prasie często można było spotkać zabawę pt.: "wytęż wzrok" i znajdź 10 szczegółów. Starsi forumowicze wiedzą o co chodzi...
10.JPG

11.JPG
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Zazwyczaj pokazujemy dawne czasy, a potem współczesne, roniąc łzy nad upadkiem .... wpiszcie co chcecie, dziś trochę inaczej.
Stacja Nurzec w 2015 roku, ruina, menelownia.

DSC_0011.JPG


DSC_0012.JPG


W tym roku pomyślałem że nie sprawdziłem czy są jakieś ciekawe szyny, w płocie, na rampie, szyn nie było, ale ten widok uradował mnie ogromnie.

DSC_0320.JPG


DSC_0323.JPG


Wieża też będzie śliczna, jestem tego pewny.

DSC_0322.JPG
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
Niestety nie udało mi się dotrzeć żeby zrobić zdjęcia dalszej części portu, którą mam nadzieję kiedyś odwzorować. Zostaną mi tylko nielicznie archiwalne zdjęcia. Ale może z czasem pojawią się jakieś nowe.

Port 1.jpg


Obecnie (zdjęcia Janusz Fąfara)

Port 2.jpg



Wspomniane magazyny oraz ich stan skupienia

Port 3.jpg


A tak wyglądały z boku (budynek za ogórkiem kabrio).

1626882365493.png
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Jadąc wczoraj drogą 77 z Jarosławia w stronę Sandomierza, w miejscowości Tryńcza zwróciliśmy z żoną uwagę na taką tablicę:

IMG_8270.JPG


Postanowiliśmy skręcić w lokalną drogę we wskazanym kierunku. Po przejechaniu około kilometra, kolejna tablica kazała nam zjechać na polną drogę, wysypaną szutrem. Po kolejnych kilkuset metrach naszym oczom ukazał się taki widok:

IMG_8239.JPG


W tym momencie zdałem sobie sprawę z faktu, że ja już kiedyś robiłem zdjęcia tego miejsca, choć z trochę innej perspektywy. Jesteśmy koło mostu na Wisłoku, na linii ze Stalowej Woli Rozwadowa do Przeworska. Linią tą jeździłem bardzo wiele razy, a wracając z Przemyśla do Warszawy w 2002 roku jechałem w ostatnim wagonie i zrobiłem po drodze parę zdjęć, a wśród nich również i tego miejsca. Tak więc dziś mogę zrobić małe porównanie "wczoraj i dziś". A zmieniło się w ciągu tych 19 lat sporo. Przede wszystkim wybudowano całkiem nowy most na Wisłoku. Nie wiem, czy zamiarem projektantów było zachowanie starego mostu jako zabytku, czy po prostu łatwiej było zbudować obok nowy most, ale efektem jest pozostawienie starego mostu. Choć dziś nie wygląda on najlepiej, jednak wydaje się, że jest jakoś zabezpieczony i miejmy nadzieję, że również jego wygląd ulegnie poprawie.

Drugą różnicą jest stan strażnicy: opuszczony i zaniedbany obiekt odremontowano, obecnie jest własnością gminy Tryńcza i jest pod opieką Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa. Według tabliczki, umieszczonej na wejściu do budynku, jest on otwarty do zwiedzania w soboty i niedziele w godzinach 15-19. Podobnie, jak opisany przeze mnie w innym wątku wiadukt w Glaznotach, również strażnica w Tryńczy została odrestaurowana przy udziale środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego UE. Obok obiektu ustawiono tablicę informacyjną:

IMG_8243.JPG


A teraz porównanie starego z nowym. Sam most z jadącego pociągu w 2002 roku (zrobiłem wtedy trzy zdjęcia):

Negative0-16-16A(1).jpg


I podobne ujęcie z wczoraj:

IMG_8246.JPG


Stary most z pociągu:

Negative0-15-15A(1).jpg


I nowy most (po lewej widoczny stary):

IMG_0158.JPG


I widok na most ze strażnicą:

Negative0-14-14A(1).jpg


Podobne ujęcie obecnie, ale bardziej z boku:

IMG_8240.JPG


A teraz jeszcze kilka zdjęć samej strażnicy:

IMG_8235.JPG

IMG_8250.JPG

IMG_8255.JPG


I jeszcze stary i nowy most razem:

IMG_8245.JPG


Nowy most, trafił się nawet jakiś pociąg PKP Intercity:

IMG_8264.JPG

IMG_8265.JPG
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
Jadąc wczoraj drogą 77 z Jarosławia w stronę Sandomierza, w miejscowości Tryńcza
Pierwotnie był to austriacki obiekt fortyfikacyjny zbudowany w roku 1905 w Chodaczowie obok mostu kolejowego na Wisłoku, w pobliżu stacji kolejowej Tryńcza, w celu obrony mostu przed wojskami rosyjskimi. W czasie I WŚ we wrześniu 1914 roku strażnica została zdobyta przez wojska rosyjskie, a podczas II WŚ był to posterunek niemieckiej straży kolejowej. Też jestem pozytywnie zaskoczony jej obecnym stanemo_O.A jednak nawet
u nas da się zrobić z zabytkiem coś z sensem bez dobudowywania szklanych kopuł:podstepny:.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Kilka fotek z kolei przemysłowej dawne wykonane 9.04.2016 roku współczesne 5.05.2021 tylko pięć lat, widok dla mnie jako łodzianina bardzo przykry.
Zdjęcia z różnych ujęć, robiąc je w tym roku nie myślałem o porównaniu.

Elektrociepłownia EC2 na ul.Wróblewskiego.
Nastawnia na terenie EC2

DSC_0298.JPG


I dziś.

P1270960.JPG


Widok w stronę Al. Włókniarzy bo tylko taka nazwa funkcjonuje wśród wielu Łodzian.

DSC_0303.JPG


Dziś.

P1270956.JPG


Wjazd do hali rozładunkowej.

DSC_0305.JPG


P1270966.JPG


Ogólny widok.

DSC_0304.JPG


P1270965.JPG


Po lewej stronie na ostatnim zdjęciu w oddali widać budynek administracyjno-produkcyjny Foniki też nieistniejącej.

Co zostanie po nas.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Robert

Znany użytkownik
Reakcje
475 1 0
Odwiedziłem wczoraj Kępno i zrobiłem takie małe zestawienie.
Zdjęcia zapożyczyłem z sieci, autorów przepraszam i proszę o wyrozumienie. :)
 

Załączniki

OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.963 6 0
Nowe Drezdenko, lata 70-te u.w.
Wykolejony Pt47-? na skutek pękniętego łubka. Widok od strony Krzyża, zdjęcie wykonał z nastawni stojącej tuż przy przejeździe kolejowym pan Ryszard Tomczuk.
Drezdenko 79 R.Tomczuk foto.jpg
foto z FB profil Drezdenko

i obecnie to samo miejsce

Nowe Drezdenko.jpg

foto Pawła Okrzesika z Bazy kolejowej semaforka
 

Podobne wątki