• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

dawniej i dziś

I jeszcze jeden przypadek podobny. Wczoraj: Ty45-217 Lokomotywownia Tarnowskie Góry TGA6 1987 - próbne jazdy przed pożegnalną jazda do Woźnik Śl., oraz dzisiaj w tym samym miejscu 14.10.2016r. ET41-006 po naprawie poziomu P5+modernizacja, 2 X foto:sppTKw2...
1001 (Kopiowanie).jpg
1002.JPG

Speedway

Znany użytkownik
Warszawa Odolany. Obydwa zdjęcia wykonane w listopadzie. Przy czym pierwsze - w roku 2012r., natomiast drugie - w 2016r. Niby nic się nie zmieniło, a jednak zmieniło się wszystko.
Bo wyłączono z eksploatacji widoczną na zdjęciu halę a torami dojazdowymi "zajęła się" przyroda. Ale np. dźwig i kosz na śmieci stoją jak gdyby nigdy nic.

12.jpg
16.JPG

Poręby Furmańskie na szlaku Sobów/Sandomierz-Grębów; odkąd kupiłem ten numer KMiD w 2002 (Koleje Małe i Duże) szukałem tego miejsca w regionie; wpisany jak widać jest tylko szlak. Sugerowałem się relacją; która okazała się odwrotna niż w podpisie do zdjęcia. Mam nadzieję, że Pan Dariusz nie pogniewa się za publikację zdjęcia. Na pierwszym zdjęciu wszystko jest jasne; drugie wykonałem 18 lat później; gagarin jedzie po linii 74 z eszelonem do Lublina. Po prawej stronie widać resztki podstaw słupów teletechniki...
1988.jpg
2006.jpg

Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Czy to na pewno jest to samo miejsce? Na starym zdjęciu nie widać przejazdu, czy go wtedy nie było? I dlaczego "Karpaty" jadą lewym torem? Może zdjęcie zostało odwrócone w druku? Czy na zdjęciu z czasopiśmie da się odczytać numer lokomotywy? Bo na skanie raczej nie.

P

Paweł Piotr

Gość
Raczej torem przeciwnym do zasadniczego lub torem niewlasciwym.
Nieprawda. Pojęcie toru - prawy, lewy jest równie poprawne i występuje w przepisach. Przykład:
Ir-1(R-1), paragraf 22, ust. 1:
Na szlaku dwutorowym pociągi powinny kursować po torze prawym, patrząc w kierunku jazdy pociągu (kierunek zasadniczy).
Tu należy dodać, że pojęcia prawy - lewy w kierunku jazdy pociągu determinują pojęcie kierunku zasadniczego lub przeciwnego do zasadniczego (dawniej właściwego i niewłaściwego).

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Raczej torem przeciwnym do zasadniczego lub torem niewlasciwym.
Jak by nie patrzeć, jest to lewy tor patrząc w kierunku jazdy. Wtedy (maj 1988) powiedzielibyśmy "tor niewłaściwy".
pojęcia prawy - lewy w kierunku jazdy pociągu determinują pojęcie kierunku zasadniczego lub przeciwnego do zasadniczego
No właśnie, to pojęcia prawy - lewy determinują pojęcie kierunku zasadniczego lub przeciwnego, a nie odwrotnie.

Tam tego problemu nie ma bo to są dwie linie jednotorowe (74 Sobów-St. Wola Rozwadów i 78 Sandomierz-Grębów) które łączą się w Grębowie w szlak dwutorowy. Blokada przekaźnikowa "trzy okienkowa" z blokiem pozwolenia. A co do zdjęć, Karpaty złapane z przejazdu widocznego na drugim zdjęciu w tle. Prowadzi on leśną drogą do stacji Olendry. Numer Gagarina nieczytelny.

Kris

Znany użytkownik
Poręby Furmańskie na szlaku Sobów/Sandomierz-Grębów; odkąd kupiłem ten numer KMiD w 2002 (Koleje Małe i Duże) szukałem tego miejsca w regionie; wpisany jak widać jest tylko szlak. Sugerowałem się relacją; która okazała się odwrotna niż w podpisie do zdjęcia. Mam nadzieję, że Pan Dariusz nie pogniewa się za publikację zdjęcia. Na pierwszym zdjęciu wszystko jest jasne; drugie wykonałem 18 lat później; gagarin jedzie po linii 74 z eszelonem do Lublina. Po prawej stronie widać resztki podstaw słupów teletechniki...
Zobacz załącznik 434943 Zobacz załącznik 434944
Zaciekawił mnie ten skład "Karpat". Czy ma ktoś zdjęcia tego pociągu (z różnych epok) ?
Poproszę tu, bądź na pw.
Thank you from the mountain ;) ;) ;)

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
Czy to na pewno jest to samo miejsce? Na starym zdjęciu nie widać przejazdu, czy go wtedy nie było? I dlaczego "Karpaty" jadą lewym torem? Może zdjęcie zostało odwrócone w druku? Czy na zdjęciu z czasopiśmie da się odczytać numer lokomotywy? Bo na skanie raczej nie.
Z całą pewnością nie odwrocono zdjęcia w druku bo Gagarin miałby na nim nnieprawidłowo rozmieszczone drzwi .