• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Daisy II Uhlenbrock - dziwne odczyty CV

koleje.com

Użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
26 1 0
#1
Cześć,

Może ktoś z Kolegów ma pomysł co się dzieje, że centralka Daisy II v 1.0 (z manipulatorem) odczytuje mi głupoty z CV dekoderów?
Np.
- Dekoder Roco 10884, ten od Zimo, adres loka jest np. 917: CV8=17, CV17=67, CV18=21.
- lok Köf z fabrycznym dekoderem od Trixa (nie kojarzę producenta, może MTH?) - adres 1430: CV8=3 (nie ma takiego producenta), CV17=69, CV18=99.

Co ciekawe, CV29 pokazuje poprawnie, CV8 dla starych dekoderów Lenza też.

Sprawdzałem na torze do programowania, ustawiłem te same stopnie prędkości w centralce i dekoderach. Nawet CV52 w centralce zmieniałem z 3 na 1 lub 2, bo producent komuś radził przestawić te dane, żeby centralka 'widziała' dekoder Kühn.
Tor wyczyszczony, podłączałem różne kable między centralką, a manipulatorem. I nic, bez rezultatu.
Samo sterowanie lokami działa poprawnie.

A poczciwy Minibox wszystko robi poprawnie...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 4
DCC 12
DCC 15
DCC 6
DCC 7

Podobne wątki