• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

DAISY II jako sterowanie cyfrowe

Reakcje
11 1 0
#1
Witam forumowiczów!

Jako, że nie znalazłem wątku na temat sterowania DAISY II (Unhlebrock 64300), to pytam:
1. Czy wystarczy kupić ten zestaw (Unhlebrock 64300), aby w pełni mieć możliwość sterowania cyfrowego?
2. Czy jest prosty w użytku?
3. Czy można programować nim lokomotywy i wagony?
4. Czy rzeczywiście można zapisać na nim kilka adresów?


Wiem, że bez probelmu działa w LocoNet i ma menu w języku polskim.
 
Ostatnio edytowane:

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
402 8 0
#2
Mam to sterowanie firmowane przez tilliga z zestawu z tkt3 w skali TT. Jest prosty, intuicyjny. Można programować dekodery w lokach i wagonach oraz zwrotnice z pełnym ustawieniem przebiegu. Ładnie odczytuje adresy lokomotyw. Do programowania trzeba używać osobnego toru, jest wyjście osobne i ma wbudowany modół pętli zwrotnej ale tego nie używałem. Teraz piko też go sprzedaje jako ichniejszy Smart Control.
 
OP
OP
gogacz
Reakcje
11 1 0
#3
Mam to sterowanie firmowane przez tilliga z zestawu z tkt3 w skali TT. Jest prosty, intuicyjny. Można programować dekodery w lokach i wagonach oraz zwrotnice z pełnym ustawieniem przebiegu. Ładnie odczytuje adresy lokomotyw. Do programowania trzeba używać osobnego toru, jest wyjście osobne i ma wbudowany modół pętli zwrotnej ale tego nie używałem. Teraz piko też go sprzedaje jako ichniejszy Smart Control.
Dzięki za odpowiedź! :)

Ale czy zestaw Unhlebrock 64300 to na pewno całe sterowanie?

Tego, że PIKO na tym opiera swoje SmartControl, to nie wiedziałem, ale on jest oparty na WIFI, a ja szukam czegoś na kablu, w miarę intuicyjnego,
niespecjalnie drogiego, prostego i PRZEDE WSZYSTKIM sprawdzonego.

Wiem, że na tym sterowaniu można zrobić trakcję podwójną ;)
 
OP
OP
gogacz
Reakcje
11 1 0
#5
Smart Control piko oglądałem na stoisku piko i od razu rzucił mi się wyświetlacz, takie same ikonki jak Daisy.
Ja w zestawie miałem centrlkę, kable i manipulator.
Tu jest piko
https://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=artikel&vw_id=25612&vw_name=detail
A tu tillig, tylko trzeba ściągnąć pdf
https://www.tillig.com/Produkte/produktinfo-01210.html
He he...

Co najciekawsze sterowanie SmartControl wzięli od ESU, co wiedziałem, a teraz wyszło, że SmartControl Light jest od Unhlebrocka. Ah... te papugi :ROFL:
Ale dziady jedne, nic nie piszą w katalogach i materiałach reklamowych, że system sterowania jest na podstawie systemu innych firm. Ale nie dziwię się taktyce tej firmy, bo by potencjalni klienci kupowali sterowanie od tych ,,oryginalnych" producentów.
Jeżeli ESU i UhlenBrock mają na to patent, to mogą się domagać kasy ;)
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki