• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? D.307 Renfe jak i jaki dekoder dzwieku?

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#3
Żaden ze znanych mi producentów (ESU, Zimo) nie oferuje dźwięku do tej lokomotywy, chyba, że figuruje ona także u innych przewoźników pod inną nazwą?
Jeśli chcesz dokupić coś kolejnego to musisz zwrócić uwagę, żeby to był system DCC, nie mearklin, nie motorola.
 
OP
OP
D
Reakcje
21 3 1
#6
Z tym DCC to tak myslalem, czyli wszystkie DCC bedzie dzialalo oprocz tych dwoch podanych firm.

A dekoder jakikolwiek moge kupic byle mial 8 pin, bo takie ma chyba moja kolejka. I wgrac do niego te dzwieki do ktorych kolega podal linka?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#7
Dekoder musi być dźwiękowy (są też dekodery bez funkcji dźwiękowych), a jeżeli ma to być ten dźwięk z linku, to musi to być dekoder ESU. A ESU ma tylko jeden dekoder dźwiękowy ze złączem 8-pinowym, więc wybór "nieco" się zawęża. ;) Poza tym, żeby wgrać dźwięk do dekodera, trzeba mieć specjalny programator, w tym wypadku ESU.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#8
Niestety Andrzeju, ale jesteś w błędzie. W sklepach można jeszcze dostać dekodery 54400, czyli LokSound V4.0 ze złączem 8pin, lub jak kto woli NEM 652 oraz 56899, czyli LokSound micro V4.0 z tym samym złączem. Do tego dekodery 73400 na rynek amerykański.
Ja już tych wspomnianych wyżej dekoderów nie mam w sprzedaży, za to są dekodery serii V5.0 czyli najnowszy wypust 58420, 58410 oraz mikro V5.0 58820 oraz 58810, które jak najbardziej polecam.
W kwestii programatora oczywiście masz rację, ale pewnie kolega @DemoneQ ma świadomość i jak już się zdobędzie, to uderzy do mnie czy do Karola w tej sprawie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#9
Fakt, jakoś mi umknął micro 8-pinowy, micro zawsze kojarzyłem z 6-pinowym. A tego, że mogą jeszcze być dostępne V4.0 nie wziąłem pod uwagę.
 
OP
OP
D
Reakcje
21 3 1
#10
Czyli jak znajde takie cos : ESU 54400 V4 Sound Decoder with Speaker 8 Pin Legoman Sound

1554315696010.png

lub takie ESU 58410.S0182 LS V5 Class 47 Diesel DCC Sound Decoder 8 Pin
1554315876682.png


wtedy zglosic sie do kolegi @Elvis i da sie wgrac odpowiednie dziweki? Czy sam bym to zamontowal pozniej w lokomotywie czy lepiej wyslac tez? Pytam bo to troche daleka podroz i mozna sie obawiac o stan lokomotywy po transporcie kurierami :p

Micro to znaczy ze jest to mala wersja? Znalazlem na necie to i te micro v5 jest tansze od normalnej v4 czy v5 , to juz jest wszystko czy jeszcze trzeba cos dokupic?
1554316215343.png