• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dźwięki na makiecie

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#22
Bistabilny to taki,który po naciśnięciu palcem powraca do położenia wyjściowego (nie stabilny) i jest gotowy do powtórnego naciśnięcia,natomiast monostabilny to taki który po naciśnięciu pozostaje w pozycji,aby go przywrócić do poprzedniego (wyjściowego) położenia należy nacisnąć ponownie.
Odwrotnie.
Jak nazwa wskazuje:
- monostabilny - jedna pozycja stabilna, czyli chwilowy.
- bistabilny - dwie pozycje stabilne.
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#24
Marku.:)
Zgodnie z Waszymi radami odtwarzacz wymontowałem,podłączyłem pod dedykowany przez Was zasilacz 5V-2A i dalej nic.Odtwarzacz "głuchy jak pień".Prawdopodobnie jest uszkodzony i nie będzie już poprawnie działał.Szukam miejsca gdzie mógłbym go zutylizować.Czas szukać czegoś bardziej trwałego.Swoją drogą posiadamy na naszej makiecie jeszcze dwa odtwarzacze od "Bogosa" i te (jak narazie,odpukać) działają poprawnie (odtwarzacz sygnałów pojazdów uprzywilejowanych oraz odtwarzacz sygnalizacji dźwiękowej SSP).;)
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#26
Mirku, jak nie zależy Ci na czasie, to zamów na ebay lub alli. Są pojedyncze, za około 2 $, z darmową przesyłką. Choćby te, o których wspomniał @Slawomir
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.161 68 6
#28
Marku.:)
Zgodnie z Waszymi radami odtwarzacz wymontowałem,podłączyłem pod dedykowany przez Was zasilacz 5V-2A i dalej nic.Odtwarzacz "głuchy jak pień".Prawdopodobnie jest uszkodzony i nie będzie już poprawnie działał.Szukam miejsca gdzie mógłbym go zutylizować.Czas szukać czegoś bardziej trwałego.Swoją drogą posiadamy na naszej makiecie jeszcze dwa odtwarzacze od "Bogosa" i te (jak narazie,odpukać) działają poprawnie (odtwarzacz sygnałów pojazdów uprzywilejowanych oraz odtwarzacz sygnalizacji dźwiękowej SSP).;)
Awaria przeciążanego zasilacza prawie na pewno uszkodziła odtwarzacz, z samym zasilaczem mogła być zwykła pomyłka, jeżeli kupił w hurcie od Chińczyka to tam się może wszystko zdarzyć. Tylko dziwne że nie zapytał o zasilacz tylko na karcie się skupił bo objawy typowe dla padającego zasilacza dlatego o to zapytałem. .Ja już się prawie wyleczyłem z zakupów w Azji , na AE na zdjęciu jedno a przysyłają takie samo tylko z całkiem innymi gniazdami i weź to teraz odeślij albo kup 40 pasujących gniazd i przelutowuj... :sick: Ostatnio tam kupiłem epromy, których u nas już nie można kupić, kasę posłałem a epromów jak nie było tak nie ma, przesyłka anulowana bez wyjaśnień i cisza. Otworzyłem spór i zobaczymy.
 
OP
OP
Tobi111

Tobi111

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
37 5 0
#29
Odwrotnie.
Jak nazwa wskazuje:
- monostabilny - jedna pozycja stabilna, czyli chwilowy.
- bistabilny - dwie pozycje stabilne.
Dzięki za wyjaśnienie niby proste acz nie do końca Pozdro

Bolesław 102 może od początku był walnięty ten odtwarzacz niby działał a któryś z podzespołów po prostu się kończył pomału i wysiadł skoro jak piszesz inne działają taka tam mała dedukcja;) kupiłem 3 szt może któryś będzie działał:)
Jak się komuś nie śpieszy to te włączniki /wyłączniki są na Ali po 3-4 zeta jak wyżej metalowe hermetyczne u nas po 15 zeta tańszych nie namierzyłem:( przesyłka ok 12 zeta 29 dni
 
Ostatnio edytowane:

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#30
Dzięki za wyjaśnienie niby proste acz nie do końca Pozdro

Bolesław 102 może od początku był walnięty ten odtwarzacz niby działał a któryś z podzespołów po prostu się kończył pomału i wysiadł skoro jak piszesz inne działają taka tam mała dedukcja;) kupiłem 3 szt może któryś będzie działał:)
Jak się komuś nie śpieszy to te włączniki /wyłączniki są na Ali po 3-4 zeta jak wyżej metalowe hermetyczne u nas po 15 zeta tańszych nie namierzyłem:( przesyłka ok 12 zeta 29 dni
Odtwarzacz działał tylko w miarę poprawnie przez ok.pół roku,później były z nim ciągłe problemy.Poszczególne ścieżki (9) odtwarzały cicho i się zacinały.Przypuszczałem że uszkodzony jest głośnik (zbliżone objawy),więc zakupiłem u "Bogosa"zapasowe głośniki,lecz po wymianie praca tego urządzenia nie uległa zmianie na lepsze,więc wysłałem p.Bogusiowi do naprawy.Ten odesłał mi twierdząc że jest uszkodzona karta bo urządzenie u niego działało poprawnie,więc wymieniłem kartę-też bez rezultatu.Obecnie urządzenie od ok.1,5 roku milczy.Pisałem do "Bogosa" z prośbą o ponowne przyjrzenie się urządzeniu,ale ten odpisał mi że z powodu braku dostępnych części zamiennych (nie otrzymuje ich),naprawa jest nie możliwa.Wobec czego odtwarzacz wymontowałem co by się mogło jeszcze przydać (np.kondensatory)wyjąłem a reszta poszła do kosza.Teraz po świętach chciałem rozejrzeć się za czymś solidniejszym,a w przypadku uszkodzenia aby była możliwość naprawy.:niepewny:;)
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.161 68 6
#32
Głośnik o większej mocy w żaden sposób nie zaszkodzi wzmacniaczowi, możesz do tego odtwarzacza podłączyć 30cm głośnik o mocy 250W i nic się nie stanie bo wzmacniacz zamiast 250W odda tylko tyle ile jest w stanie czyli max 2W. W drugą stronę jest ciut gorzej bo przykładowo przy 2W wzmacniaczu i głośniku 0,5W i pełnym wysterowaniu ryzykujemy spalenie głośnika i uszkodzenie wzmacniacza. Z kolei dla wzmacniacza ważna jest impedancja głośnika, w tym wypadku można podłączyć głośnik 4 - 8 ohm, ale nawet po podłączeniu głośnika 16ohm nic się nie stanie bo wzmacniacz odda połowę mocy czyli ok 1 W. W skrócie zagra o połowę ciszej.
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#34
Mam pytanie czy te głośniczki to były kostki cukru ?
Pytam bo jak nie tylko sprzedał Ci inny głośniczek taki to miał za duże obciążenie 3W 8Ω ten układ MP3 pracuje : Obsługa obciążenia 0-2W, 4-8Ω głośnika
Głośnik dedykowany przez producenta ("Bogosa") to 8 ohm i 3W.Taki był w komplecie z wzmacniaczem i takie dwa głośniki po konsultacji z "Bogosem"zakupiłem i zamontowałem.
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#35
Ps.
Te parametry głośnika i wzmacniacza w zupełności (dopuki działał),to wystarczały.Komunikaty były wyraźne,głośne i przypominały te wygłaszane przez megafonistki/megafonistów na peronach.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 2
Elektryka 21
Elektryka 0
Elektryka 12
Elektryka 2

Podobne wątki