• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele żurawi kolejowych

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
Pytanie zasadnicze dotyczące Americana - co dalej?
Żuraw jakimś cudem ocalał od zezłomowania. Stoi sobie niby na emeryturze ale niszczeje.
Interesowało się nim muzeum z Poznania....ale....brak możliwości transportu, a dokładniej to chyba dystans jaki American miał by pokonać jako przesyłka nadzwyczajna sprawił iż na razie mimo zainteresowania ze strony muzeum nic nie doszło do skutku.

A może ktoś z Was ma pomysł na "co dalej z Americanem"? Chodzi mi o taki pomysł który jest realny do wykonania. Na zachęte dodam iż firma odda go w użytkowanie bezpłatnie.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.970 6 0
..w dobre rece na przyklad Ariela (PSMK Skierniewice maja tam cudem zachowana ciezka platforme USATC - pieknie by to korespondowalo ), albo Ryska z KSK Wroclaw, Jacek Zet - moze Ty masz pomysl na Karsznice byly by tam dwa ( Brownchoist Industrial i American - piekna kolekcja !!! , jest jeszcze skansen w Pyskowicach (najblizej Krakowa), lub Gerber z Muzeum Techniki i Kolejnictwa w Jaworzynie lub moze ludzie ze skansenu w Jarocinie - Adas napisales ,ze muzeum z Poznania -?hmm.. ktore to muzeum ?
-ludzie ten dzwig musi byc uratowany !!- bo to unikat w skali swiatowej
 

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
Dziękuję za odpowiedź. Jeśli ktoś ma dokładne namiary (telefon) to poproszę info na priv :)

W tym wątku: http://forum.modelarstwo.info/threads/maszyny-do-prac-torowych-używane-w-okresie-prl.10518/
wspomniałem o zgarniarce tłucznia USP 3000c. Ta maszyna także do uratowania. Jest jeszcze zgarniarka ZTB 250 (na ramie WM15 ZNTK Stargard Szczeciński) - także do uratowania.

A może wydzielić z tego wątek np: " Zabytki techniki - kasacja czy muzeum?"
 

KubaX_112

Użytkownik
Reakcje
4 0 0
Witam Serdecznie mam Pytanie w klimacie EDK 750 zamówiłem ten model na Słowacji mam pytanie gdzie szukać modelowej platformy do tego dźwigu w H0 czy ktoś coś o tym słyszał? Czy ktoś zna długość tej platformy jaka jest w rzeczywistości?
 
P

ps

Gość
EDK 750 zamówiłem ten model na Słowacji mam pytanie gdzie szukać modelowej platformy do tego dźwigu w H0 czy ktoś coś o tym słyszał?
Nigdy nie widziałem "seryjnego" modelu tej platformy. To co widziałem to własne wykonanie modelarzy, niektóre nawet świetne.
Trzeba chyba sobie samemu podwozie dobrać - może z jakiejś cysterny...
 

KubaX_112

Użytkownik
Reakcje
4 0 0
Tak właśnie muszę upolować taką platformę. Jeśli chodzi o T55 to widziałem właśnie model ze spychem z przodu
i dźwigiem coś w klimacie tego modelu na foto

6887.jpg
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Tak by było chyba najrozsądniej, VT-55A z tego co wiem różni się kształtem kadłuba od WZT 2, więc zapewne prościej było by Tobie zrobić ten model na bazie podwozia T-55 lub od podstaw z wykorzystaniem gąsienic z T-55
 

KubaX_112

Użytkownik
Reakcje
4 0 0
Okej dzięki za porady bo byłem w błędzie, zajmę się tym ale trochę czasu na pewno upłynie aktualnie trochę więcej uwagi poświecę EDK 750 i jego platformie.
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Wiesz, to wszystko zależy jak bardzo dosłownie ma ten wóz przypominać oryginał, bo jeśli by to potraktować że ma tam być dowolna konstrukcja wzt bazująca na T-55 to może być, no ale jesli chcesz mieć polski pociąg ratowniczy to niestety wypadało by mieć jednak WZT-2
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 4
Tabor 7
Tabor 2
A
Tabor 38
A
Tabor 85

Podobne wątki