• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele żurawi kolejowych

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
Kolega bstok70 ma chyba rację, to jest maszyna do zgarniania i profilowania podsypki.

Sosnama i tcy, fajne te fotki, dzięki, ale mnie przede wszystkim chodzi o zdjęcia tej starszej wersji (jak model Liliputa) w oznaczeniach PKP z IV epoki. Oczywiście z myślą o ew. zmianie oznaczeń na modelu z DB na PKP. Jakby ktoś coś takiego znalazł, byłoby super!
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Ja na takie fotki czekam i liczę już od dawna, ale póki co pozostaje jedynie świadomość że prawdopodobnie maszyny identyczne w wyglądzie jak model były na PKP.
 

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
Odnośnie podbijarki torowej, niestety w sieci nie ma żadnych zdięć podbijarki przed przeróbką tzn identycznej jak model Lilliputa jedynie podbijarka o numerach MD 07-32 prawdopodobnie służy teraz w przedsiębiorstwie P.R.T "Torrems" (fotka znaleziona w sieci)
4-d.jpg

http://www.torrems.pl/sprzet-10.htm
Jedynie co nie zostało przerobione to układ okien w kabinach oraz ta dłuższa nie została skrócona, standardowo dorobili pomost wraz z skrzynią narzędziową.
Ta sama maszyna przed liftingiem w firmie "Torrems": (fotka znaleziona w sieci)
7.jpg
 

escobar

Znany użytkownik
Reakcje
152 3 0
Fotka zrobiona na stacji PKP Bydgoszcz Bielawy, zrobiłem ją telefonem komórkowym w 2010 roku, dźwig ten sam (model) tylko w pomarańczowym malowaniu...

dzwig.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
Udało mi się ostatnio kupić zabytkowy zestaw Liliputa z lat 1970-tych. Składa się z omawianej wcześniej podbijarki bez napędu, drezyny z napędem (silnik ukryty pod kiepską imitacją ładunku żwiru) i towarzyszącej drezynie platformy niskoburtowej. Wszystko w oznaczeniach ÖBB. Podbijarki takie, jak już o tym mówiliśmy, były używane na PKP, natomiast takiej drezyny o ile wiem nigdy u nas nie było. W związku z nowym nabytkiem mam do odstąpienia taką samą, starą (bez napędu) podbijarkę "luzem" w oryginalnym plastikowym pudełku Liliputa Wszystkie te modele, poza pokazanym tu zestawem, były sprzedawane pojedynczo, w plastikowych pudełkach, a drezyna była dostępna w wersji z napędem, jak i bez.

IMG_1935a.jpg
IMG_1934a.jpg
IMG_1933a.jpg
IMG_1932a.jpg
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
Udało mi się ostatnio kupić zabytkowy zestaw Liliputa z lat 1970-tych. Składa się z omawianej wcześniej podbijarki bez napędu, drezyny z napędem (silnik ukryty pod kiepską imitacją ładunku żwiru) i towarzyszącej drezynie platformy niskoburtowej. Wszystko w oznaczeniach ÖBB. Podbijarki takie, jak już o tym mówiliśmy, były używane na PKP, natomiast takiej drezyny o ile wiem nigdy u nas nie było. W związku z nowym nabytkiem mam do odstąpienia taką samą, starą (bez napędu) podbijarkę "luzem" w oryginalnym plastikowym pudełku Liliputa Wszystkie te modele, poza pokazanym tu zestawem, były sprzedawane pojedynczo, w plastikowych pudełkach, a drezyna była dostępna w wersji z napędem, jak i bez.

Zobacz załącznik 106152 Zobacz załącznik 106151 Zobacz załącznik 106153 Zobacz załącznik 106150
nie no super znam tą firme panie Andrzeju za ile pan to kupił?
 

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
Podbijarki takie, jak już o tym mówiliśmy, były używane na PKP,
A będzie przerabiana czy nie?
natomiast takiej drezyny o ile wiem nigdy u nas nie było.
Dokładnie takiej nie było.
W związku z nowym nabytkiem mam do odstąpienia taką samą, starą (bez napędu) podbijarkę "luzem" w oryginalnym plastikowym pudełku Liliputa
Ile za tą podbijarkę?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
A będzie przerabiana czy nie?

Dokładnie takiej nie było.
Też mi się tak wydawało, przynajmniej ja takich nie pamiętam. Zresztą to chyba nic specjalnego, co innego podbijarki - wtedy to była u nas nowość. A model nie będzie przerabiany, kupiłem zestaw do kolekcji. Miałbym ochotę przerobić (właściwie to tylko zmienić oznaczenia na PKP)nowszą wersję z napędem, którą też mam i o której wcześniej pisałem, ale nie mam niestety żadnych materiałów na temat oznakowania tych podbijarek w latach 1970-tych, bo taką epokę zbieram.
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
Też mi się tak wydawało, przynajmniej ja takich nie pamiętam. Zresztą to chyba nic specjalnego, co innego podbijarki - wtedy to była u nas nowość. A model nie będzie przerabiany, kupiłem zestaw do kolekcji. Miałbym ochotę przerobić (właściwie to tylko zmienić oznaczenia na PKP)nowszą wersję z napędem, którą też mam i o której wcześniej pisałem, ale nie mam niestety żadnych materiałów na temat oznakowania tych podbijarek w latach 1970-tych, bo taką epokę zbieram.
Nie chcę tu nikogo wprowadzać w błąd ale kiedyś widziałem chyba na takiej jednej stronie (nie pamietam strony) ale był tam podobny zestaw chyba z Kibri w oznaczeniach PKP i wcale nie był taki drogi
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 4
Tabor 7
Tabor 2
A
Tabor 38
A
Tabor 85

Podobne wątki