• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Długość skrzynki do N-ki.

micrus

Użytkownik
Reakcje
52 0 0
#41
Podejrzewam że na tym jednym module się skończy. Widzę, że zainteresowanie skrzynkami w tej skali jest znikome, co potwierdza @maramamare.
Moduł jako prototyp zostanie modułem prezentacyjnym.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#42
No wiesz... Budujących moduły jest bardzo niewielu a ci co do tej pory budowali mają zapasy profili jeszcze na kilka lat ;-)
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#43
Ja się zgłoszę, ale z wymiarami nienormowymi, tylko człowiek z robotą musi się ogarnąć, a tej nie ubywa, a nawet wręcz przeciwnie...
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#47
Jak już zacząłeś, to może pokombinuj w tę stronę:
https://www.google.pl/search?client=opera&q=inglenook+sifding&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
http://www.wymann.info/ShuntingPuzzles/sw-inglenook.html

Przy dobrym rozplanowaniu można się realistycznie zmieścić na 180cm ;-)
Na upartego i mniej, na zdjęciu są dwa komplety po 90cm. To na dole to N przewidziane na wagony 2osiowe i takie trochę zabawkowe (rozjazdy Flejśmana kaprys miałem)
20191215_152505.jpg

Złożenie górnego kompletu do stanu okablowanego, przejezdnego z ręcznymi napędami rozjazdów zajęło mi dwa dni robocze, podczas wesołych warsztatów modelarskich w Radomiu :)
Wykończenie zajmie następnych kilka lat. tak jak pozostałe podobne makietki w N i H0 (mam taki e łącznie cztery zaczęte)

20190224_151317.jpg
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#48
... z tym realizmem na 180 cm ( u mnie 200 cm) to tak... średnio bym powiedział.
Na 200 cm "od semafora do semafora" mieści mi się raptem skład 150 metrów (12 Falns'ów i Vectron) w realu. Fakt, jest to jakiś kompromis pomiedzy realizmem 30 - 40 wagonów a możliwościami... Także tak...

Pozdrawiam,...
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#49
Przemek, ale ja piszę o takiej bocznicy do manewrów a nie o makiecie stacji towarowej ;)
Zrób wrzuta w pierwszy link googlowy. Angole robią cudeńka z takich makietek, mimo tego, że maja szkaradny tabor ;)
To tak na początek, żeby się kolega nie zraził po zrobieniu jednej skrzynki z kawałkiem toru prostego.