• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dłubanie, by jak najmniej popsuć :)

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
#1
Kilka już modelików popsułem, to pokażę jak to mi wychodzi, a przy okazji może jakieś ciekawe rady się pojawią :)
W tej chwili tak od podstaw to mam na tapecie kombajn Bizon 5056 (GPM), Żuka A11B (A&S) i próbny wydruk Fiata 125p (GPM).
Na razie modele GPM wydłubałem z podpór, model A&S jest już bez nich. Podszlifowałem nierówności w miejscach po podporach, które są widoczne.
Odtłuściłem w wodzie z płynem do naczyń i pomalowałem podkładem - podkład szary Vellejo Hobby Paint, co prawda napisane na nim jest że do plastyku i metalu, ale akurat taki na początku kupiłem (innych nie mogłem wyszukać), jak się skończy to kupię jakiś bardziej pod żywice dedykowany.
Po wyschnięciu podkładu pomalowałem elementy kombajnu farbami Revell Enamel czerwoną 31 i białą 04, Żuka prysnąłem niebieską 50 (taki dość klasyczny kolor dla Żuka), no i Fiata też maznąłem tym samym niebieskim (może milicyjny wyjdzie z tego ostatecznie?). Do opon Fiata i Żuka użyłem farbki MrHobby H-77 Tire Black.
A to kilka zdjęć z po nałożeniu podkładu i po malowaniu:
 

Załączniki

OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
#4
Fiata na razie doprowadziłem do takiego stanu. Dorobiłem szybki, bo w próbnej wersji ich nie było, a kolor dałem jaki miała pierwsza taksówka 1313 ze "Zmienników"
 

Załączniki

OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
#9
Wziąłem się w końcu za przyczepkę Niewiadów N126. Poprawiłem nieszczęsny pojemniej na butle z gazem - szpachlówką dorobiłem brakującą objętość i po pomalowaniu nawet spoko wygląda. Szyby też trochę inaczej zrobiłem: zamiast wklejać wypraskę od środka, to wyciąłem szyby z małymi ramkami i nakleiłem od zewnątrz tak jak to w oryginale było, pozostanie pomalowanie uszczelek na czarno.

03- Niewiadów 126.jpg
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
#14
No, to chyba jest normalne, że we wszystkich dziedzinach życia dążymy do doskonałości i mamy swoje wzorce. Modelarstwo nie jest więc wyjątkiem. Osiągnąłeś już wiele, więc tak trzymaj, a my do tego dążymy i też tego się trzymajmy:)
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#15
W porównaniu do prac paru kolegów z forum, to moje dłubanie to jest nic, ale jest do czego dążyć :)
Jest wielu modelarzy/zbieraczy, którzy potrafią wytykać błędy, ale nie potrafią tego zrobić lepiej od Ciebie, jest tu wielu modelarzy/dłubaczy, którzy nie skrytykują Cię, bo sami wiedzą jak długa i wyboista jest droga do samodoskonalenia się - jest dobrze, a będzie lepiej - takie powinno być motto każdego modelarza.
W tej pasji nie powinno się rywalizować z innymi, tylko ze samym sobą, bo każdy robi postępy w swoim tempie, a od innych należy czerpać inspirację do samorozwoju.
Nie piszę tego jako Super Modelarz, bo do takiego tytułu nigdy nie aspirowałem i są lepsi na tym forum, ale jako modelarz z jakimś tam bagażem doświadczeń, który potykał się wiele razy, ale po tym zawsze się podnosił i póki co dalej idzie.
Najważniejsze, to aby każdy kolejny Twój model był lepszy od poprzedniego i jest, a więc nie ustawaj w działaniach pokazując kolejne swoje prace - pozdrawiam.
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
#16
Prawie skończyłem Syrenkę Bosto kupioną w GPM. Wstawiłem fototrawioną kratkę chłodnicy, logo FSM (w wydruku jest błędnie FSO, a BOSTO i R20, to już FSM) - prawie niewidoczne cudem się udało, reflektory nafrezowałem i po pomalowaniu chromem dałem przeźroczystą żywicę jako klosze lamp.
Trochę zepsułem fototrawione klamki - ich rozmiary mnie przerosły, a raczej moją dłoń je przerosła i to mocno - następne wyjdą lepiej, ty;lko potrzebuję nowej pensety :) Zostały do przyklejenia wycieraczki, lusterko wsteczne i kierownica :)

02- Bosto.jpg
 

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
960 2 0
#17
Prawie skończyłem Syrenkę Bosto kupioną w GPM. Wstawiłem fototrawioną kratkę chłodnicy, logo FSM (w wydruku jest błędnie FSO, a BOSTO i R20, to już FSM) - prawie niewidoczne cudem się udało, reflektory nafrezowałem i po pomalowaniu chromem dałem przeźroczystą żywicę jako klosze lamp.
Trochę zepsułem fototrawione klamki - ich rozmiary mnie przerosły, a raczej moją dłoń je przerosła i to mocno - następne wyjdą lepiej, ty;lko potrzebuję nowej pensety :) Zostały do przyklejenia wycieraczki, lusterko wsteczne i kierownica :)

Zobacz załącznik 819795
Bardzo elegancko wykonana.
Na trawionce są jeszcze wycieraczki a tu brak?
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
#18
Bardzo elegancko wykonana.
Na trawionce są jeszcze wycieraczki a tu brak?
Na blaszcze są, ale złamał mi się czubek pęsety, a do tych detali musi być ostra i cienka na końcu i dlatego na razie wstrzymałem się z dalszymi operacjami do momentu zakupu nowej :) Klamki próbowałem tą złamaną pęsetą kleić i niezbyt wyszło :) Muszę poczekać
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 24
W robocie 5

Podobne wątki