• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Czyszczenie szyn/Wagon czyszczący

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#1
Biorąc pod uwagę moje dość częste zmagania z czyszczeniem szyn, polegające na naprawde precyzyjnym szorowaniu kawałkiem filcu i denaturatu zastanawiam sie jak rozwiązujecie ten problem w miejscach niedostępnych ( tunelach, stacjach technicznych itp)
Czyżby wagon czyszczący typu ROco clean załatwiał sprawę? Ja mam z tym spory problem i muszę sie mocno namęczyć by dostać się wszędzie pod makietę. Rejony zwrotnic pod płytą to już wogóle porażka.
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#4
Na to już troszke za późno. To moja pierwsza makieta, więc muszę się uczyć na błędach. Na szczęście wykonując karkołomne ekwilibrystyczne pozycje od biedy sięgam ręką!
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Dołączę sie do pytania :) co prawda nie o tory, ale też dotyczy czyszczenia :D

no wlaśnie :), czym czyścicie koła lokomotyw by przywrócić im pierwotny blask ? i przy okazji ich nie porysować / popsuć . Zauważyłem że po jakimś czasie uzytkowania na kołach na całym obwodzie w miejscu styku obręczy z torowiskiem, metal robi sie taki delikatnie zmatowiony i jaśniejszy, próby czyszczenia rozpuszczalnikiem do farb nie dają żadnego efektu, a jedynie skrobanie nożykiem lub pilnikiem, przywraca połysk, ale zapewne niekorzystnie wpływa na gładź :( przez co szybciej łapie brud
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#14
pepej napisał(a):
czym czyścicie koła lokomotyw by przywrócić im pierwotny blask ?
http://www.lokstueberl.de/xshop/images/product_images/popup_images/2564_0.jpg
:D :D :D Właśnie się nad tym zastanawiam... Ładna kolekcja z tegoi wychodzi... :shock:
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
gbbsoft napisał(a):
pepej napisał(a):
czym czyścicie koła lokomotyw by przywrócić im pierwotny blask ?
Obrazek
:D :D :D Właśnie się nad tym zastanawiam... Ładna kolekcja z tegoi wychodzi... :shock:
hehe, przyrząd zrobiłem sam, (kawałek laminatu + dwie szyny podłączone pod +12V przymocowane pod makietą , do góry nogami :D) tylko zastanawiam sie nad materiałem / narzędziem czyszczącym / polerującym :grin:
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
gbbsoft napisał(a):
tzn. nie zrobiłeś... tylko zrobisz... ;)
przyrząd jest i działa, bierzesz lokomotywę do góry podwoziem przykładasz do torów, w drugiej dłoni filc, pilniczek szklany do paznokci, nożyk, szmatka z detergentem i co tam dusza jeszcze zapragnie :) ale trzymajmy sie pytania, z pewnością macie lepsze i skuteczniejsze patenty domowe :)

może coś takiego http://allegro.pl/item227239709_szczotk ... remel.html ?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
K
Tabor 2
Tabor 4
Tabor 3
Tabor 16
Tabor 19

Podobne wątki