• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Chemia czym usunąć stare oznaczenia na wagonie

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#2
Ja robę to papierem ściernym 1000, jeżeli jest to gładka powierzchnia i będzie potem malowana. Na elementach imitujących drewno, kiedyś zrobiłem to szpilką ale by nie uszkodzić faktury drewna trwało to bardzo długo.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#4
Płynem hamulcowym DOT3, tak oznaczenia z parowozów jak i całe powierzchnie malowane ze spalinówek i efekt lepszy od płynów Wamodu - czas moczenia:
- Gutzold 12 h,
- Roco 24 h,
- Tillig 12-16h.
Powyższe parametry wskazują czas potrzebny na wymoczenie całej budy lokomotywy w skali H0, bo oznaczenia schodzą od 5 - 15 min moczenia.
W przypadku usuwania oznaczeń w formie wszelkiego rodzaju napisów, oznaczeń, czy symboli, każdy płyn, czy to hamulcowy, czy też zmywacz Wamodu może Ci rozpuścić farbę wraz z oznaczeniami lub farbę pod oznaczeniami, bo czasem tampodruk jest trudniej usunąć niz farbę pod nim i tu polecałbym szlif papierkiem ściernym, ale nie o gradacji 1000 - pozostają wyraźne rysy - ale o gradacji 2000, jest więcej szlifowania, ale nie ma widocznych rys.

P.S. Jeszcze dziś wpadnie tu Joda i powie, że lepiej się kima po zmywaczu Wamodu ;)
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#6
Rosjanie nie dlatego produkują od 30 lat nive że nie mają pomysłu na lepszy samochód. Tylko dlatego,że Jest poprostu dobry Tak samo jest z Płynem hamulcowym DOT3 Jest dobry stosunkowo nie drogi. POLECAM DOT3
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#7
polichromia modelikowo-kolejowa

porady techniczno-technologiczne w taborze czym usunąć , a może zamalować w skali jak na prawdę , wartość kolekcjonerska na pewno chyba znacznie wzrośnie za jakieś tysiąc jak okaże się że tam coś jest napisane jeszcze pod spodem jak to się dziś określa , można usunąć zeskrobać
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#8
Już kiedyś pisałem tu na forum....Mi płyn hamulcowy zniszczył wagon Roco-plastik napuchł i wszystkie drobne elementy pudła normalnie odpadły, Piko zaś zmyło do gołego tworzywa.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#10
zmyć napis -jaa, ale jak zrobić , żeby drzwi działały ?- co zrobić ? - czy , jak to zrobić ( na przykład) ?
a co to takiego malutkiego , po między wręgami burtki breslu-ła? -wiem , i wydaje mi się
 

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#11
WM-MODEL napisał(a):
Polecam szuwaks pt. "Purisol", prod. CZ, zmycie napisu z wagonika zajęło ok. 30 sek.
Kosztuje 50 KCZ, jakieś 7,50 PLN.
A nie masz czasem przesadnego zapasu tego eliksiru z którego mógłbyś coś uszczknąć?
 

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#13
To poproszę - zakarpatanie mają jeszcze taki wkurzajaco-długo-działający usuwacz lepiszcza cyjanoakrylowego - jakbyś tam zauważył to też.
Dzięki!
 

PawelMa

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
W przyrodzie występuje też szpej o nazwie "Super Glue Remover" - dostępny także na północ od Karpat. Taki żel, z Pudzianem na opakowaniu. Dostępny w Praktikerach czy innych Castoramach. Usuwa klej cyjanoakrylowy w ciągu kilku-kilkunastu minut. Tylko trzeba najpierw przetestować, bo czasem potrafi co nieco zmienić kolorki sklejonego przedmiotu.

A korzystając z okazji - serdecznie witam wszystkich na forum. Od ponad roku (czyli odkąd mnie wykasowali ze ś.p. FM) jestem tu stałym gościem, a dzisiaj się zarejestrowałem.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#17
WM-MODEL napisał(a):
Polecam szuwaks pt. "Purisol", prod. CZ, zmycie napisu z wagonika zajęło ok. 30 sek. :D
Kosztuje 50 KCZ, jakieś 7,50 PLN.
Mam to eciepecie na biurku i tu rodzi się moje pytanie. Czy dłuższa obecnośc tego na modelu nie jest szkodliwa aby, bo zapach to ma zmywacza do paznokci. :roll:
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#19
Sondażowo traktowałem tym szuwaksem różne wagoniki i nie zauważyłem aby wp* plastyk :D
A w instrukcji pisze, aby potem opłukać wodą.
 

Podobne wątki