• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Czym usunąć fabryczne oznaczenia

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#1
Witam, mam zagwostke. Otóż chciałbym usunąć imitacje tablic kierunkowych jak na załączonym.
20191109_181515-2268x3024.jpg


Zrobiłem próby ze spirytusem na wyświetlaczach bocznych (taki EZT) ale mowiac szczerze wiecej zdrapałem niz umyłem. Problem z wyświetlaczem na czołowe jest taki że jest on podświetlany więc chce mieć pewność co do specyfiku zanim to użyje żebym później w poduszkę nie płakał. Co proponujecie?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.857 386 20
#3
Proponuję zmywacz do napisów z modeli DLE-90. Możesz też spróbować benzyną ekstrakcyjną albo alkoholem izopropylowym. Jak będziesz próbował to najpierw sprawdź na niewidocznej części plastiku jak się on zachowuje w styczności z tymi płynami. A co do benzyny ekstrakcyjnej to polecam zwykłą benzynę, a nie jakieś rozpuszczalniki o tej samej nazwie.
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#5
Proponuję zmywacz do napisów z modeli DLE-90. Możesz też spróbować benzyną ekstrakcyjną albo alkoholem izopropylowym. Jak będziesz próbował to najpierw sprawdź na niewidocznej części plastiku jak się on zachowuje w styczności z tymi płynami. A co do benzyny ekstrakcyjnej to polecam zwykłą benzynę, a nie jakieś rozpuszczalniki o tej samej nazwie.
Czy to jest specyfik Herpy?
Ok nie było pytania. Znalazłem.
Lux modellbau
 
OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#6
Kupiłem Wamod i teraz pezuszedl czas na nowe oznaczenia. Zwykłe kalki tutaj nie zdały egzamin gdyz tablica kierunkowa jest podświetlana.

Fabrycznie

20191126_123205-3024x2268.jpg

I z nową kalką..

20191126_122623-3024x2268.jpg


Jeszcze tylko dla uzyslowienia o jakich tablicach tutaj mówimy (fakt że boczna ale koncepcja ta sama

20191106_182247.jpg


Macie koledzy jakieś pomysły?
 
Reakcje
37 24 8
#7
żółta dioda do podświetlania i czarny nadruk na folii na zwykłej drukarce.
Przestań używać trybu makro do fotografii to wiele problemów zniknie. Wagonu prawdziwego nie oglądasz z 0,5m . Zrób fotkę normalnym obiektywem z 10m to wszystko nabierze właściwych proporcji