• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Chemia Czym kleić szuter?

Reakcje
0 0 0
#1
Witam Kolegów! ;)

Mam do was pytanko gdyż zabieram się za robienie nowej makiety i w związku z tym mam pytanie:
Słyszałem jakiś czas temu że do szutrowania jest lepszy klej polimerowy który się rozpuszcza denaturatem aby miał konsystencje jak woda.. czy to prawda?

Stosował to już ktoś?

Jeżeli tak to proszę podać jaka proporcja ma być kleju i denaturatu lub jakiegoś innego "rozpuszczalnika" do tego kleju.

Cały czas stosowałem wikol zmieszany z wodą ale parę osób poleca mi właśnie ten klej polimerowy.
Lepiej się zapytać doświadczonej osoby niż coś zepsuć samemu.

za info będę wdzięczny!

Pozdrawiam
Picio87
 

A_Tox

Użytkownik
SKMK
Reakcje
0 0 0
#4
Z klejem polimerowym jest ten problem, że nawet po dłuższym czasie, jeśli będzie miał kontakt z alkoholem to się rozpuści... :devil:
Na przykład, gdyby komuś przyszło do głowy przetarcie główki szyny alkoholem i kapnęło na szuter.
Trzeba pamiętać, aby trzymać alkohol jak najdalej od makiety.
Nie wiem jak klej polimerowy reaguje na benzynę ekstrakcyjną...
 

Podobne wątki