• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Czym kleić okna?

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
#1
Witam.

Trzy dni męczyłem się z nastawnią, a cały efekt na koniec szlag trafił, bo klej CA, musiał parować, czy coś i przez szyby mało co widać.

IMG_20210812_202607.jpg

IMG_20210812_203000.jpg

Czym kleić okienka z tworzywa żeby nie było niespodzianek?

Wszystko ładnie pięknie, póki nie zaswiecę lamp na suficie.

IMG_20210812_203228.jpg


Odechciało mi się już z zewnątrz wykańczać...

Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
43 4 0
#4
Witam.
Trzy dni męczyłem się z nastawnią, a cały efekt na koniec szlag trafił, bo klej CA, musiał parować, czy coś i przez szyby mało co widać.
Czym kleić okienka z tworzywa żeby nie było niespodzianek?
Spróbuj tego: https://www.mojehobby.pl/products/Micro-Kristal-Klear.html
lub lakieru bezbarwnego tej samej firmy, najlepiej błyszczącego. Możesz też użyć Wikolu, lub epoksydowego dwuskładnikowego kleju uniwersalnego dostępnego w marketach budowlanych, np. firmy Dragon. Ten ostatni da największą wytrzymałość, o ile takiej oczekujesz. CA to moim zdaniem najgorszy z możliwych sposobów klejenia przeźroczystych części. W modelach plastykowych osobiście stosuję ten ostatni, choć do mocowania tymczasowego używam Wikolu. Rozumiem że "szybek" nie kleiłeś na styk?
 
OP
OP
Lucky

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
#5
Nie nie, klej nie dostał się na widoczne części szyb, to raczej jego opary załatwiły sprawę.

Ok, dziękuję, spróbuję pomału wszystkich metod. W każdym razie ta nastawnia to raczej w kontener.. Potraktuję to jako poligon doświadczalny :)
 
Reakcje
49 1 0
#9
Oprócz Clearfixa możesz spróbować Ultra glue od Ammo(choć nie wiem czy to nie jest jakiś wikol) nadmiar możesz usunąć wodą po wyschnięciu staje się przezroczysty. Clearfixa używałem do robienia małych szybek, lubi się strasznie ciągnąć.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#12
Użyj debondera do klejów CA. (ja używam patexa).
Przetestowałem na szybach w humvee italieri. Model mial dobre 15 lat. Naniosłem odrobinke na szyby, zostawilem na minutkę dwie, a następnie wytarłem wszystko patyczkiem kosmetycznym.
Wszystko zeszło elegancko.
Jak masz możliwość to wykonaj wcześniej test na jakimś odpadzie.
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#13
W nastawni jak widzę poważna usterka bo cały pulpit podświetlony co oznacza, że wszystkie jazdy są utwierdzone, czyli odpadły wszystkie przekaźniki utwierdzające. Najprawdopodobniej spalony bezpiecznik w zasilaniu stojaków 24V=;)(n). W realu podświetla się na biało tylko ustawiona i utwierdzona droga przebiegu, na czerwono tory i rozjazdy zajęte przez tabor oraz na pomarańczowo położenie rozjazdów nie zajętych i nie wchodzących w ustawiony przebieg.
 
OP
OP
Lucky

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
#14
Automatycy cały czas nad tym pracują :)
Będzie zaświecony jeden przebieg, to tylko próba (dobierałem wartość rezystora dla led)

A jak wygląda sprawa dwóch przebiegów naraz?
Przelot przez stację plus przebieg z toru wyciągowego na odstawczy? Możliwe?
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Lucky

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
#17
Ok, dziękuję.
Zastanawiam się nad tym, bo to się tam będzie po prostu żarzyć, trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby zobaczyć układ torów na pulpicie.
Oczywiście będzie duże uproszczenie, jeden na biało, reszta na czerwono.
Mogę zrobić wyświetlanie obrazu pulpitu zgodne z ustawieniem rozjazdów, tylko po co :)
 
OP
OP
Lucky

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
#18
W środku już chyba wszystko.
Za długo nad czymś siedzieć, to też nie dobrze.

IMG_20210819_204508.jpg

Jakiś akcent elektryczny na ścianie jest.

IMG_20210820_071359.jpg


Lampa jest.

IMG_20210818_194714.jpg


Nawet świeci.

IMG_20210820_070800.jpg
Dziekuję wszystkim za porady.
Teraz otynkować, przykleić dach i można stawiać.

Może jakiś dzwonek na ścianie się pojawi jeszcze.
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#19
Odsuń pulpit od ściany, musi być przejście bo "od tyłu" jest dostęp do listw zaciskowych. Po za tym pulpit jest lekko nachylony dla ułatwienia patrzenia na niego i obsługi. Na biurku powinna być jeszcze centralka telefoniczna oraz normalny aparat telefoniczny.