• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Czy wagony PIKO pasują do torów innej marki???

mercos1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Mam problem. Jestem początkującym modelarzem i mam jedno pytanie. Mam zestaw startowy marklin 29220 i chcę dokupić tory, może zrobić makietę, tylko mam jeden problem. Czy wagony Piko, Roco itd. pasują do torów Marklina H0 typu C?
 
K

krokodyl

Gość
#5
wagony pasują
koła nie pasują - więc wagony możesz zostawić- wymienić tylko koła- jeżeli w ogóle w starterze był jakiś wagon na którym ci zależy.
radzę sprzedać marklina zacząć od dc i zostać przy dc a najlepiej dcc
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#9
Nic nie musisz robić. Po prostu je postaw. Tylko pamiętaj, że lokomotywy np. Piko nie będą ci jeździć na systemie Maerklina, a wręcz taki lok ci się popsuje.
Nie popsuje się, po prostu nie będzie działał. W systemie Marklin zewnętrzne szyny są zwarte i stanowią jeden biegun zasilania, po postawieniu lokomotywy DC nie dostanie ona w ogóle zasilania.
 

Podobne wątki