• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Czy w SM42 od Piko można zamontować generator dymu?

OP
OP
M

MIKI_2000

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Jak to po co? Żeby ładnie wyglądało i odpowiadało oryginałowi ;)
[DOUBLEPOST=1449936096,1449935534][/DOUBLEPOST]Wie ktoś może czy komin jest zabudowany czy otwarty w modelu Piko bo zamierzam kupić i nie wiem jak to wygląda
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
316 1 0
#9
Diesel przy rozruchu trochę dmuchnie sadzą, ale potem nie dymi na biało... co najwyżej przy złej regulacji wtrysków robi to przy dodaniu "gazu"...
Generator dymu musi być zamontowany pionowo a z tym w SM42 może być problem...
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#12
W modelu SM42 jest za mało miejsca na wstawienie generatora dymu. Tłumik z wylotem spalin jest nad silnikiem i nie da się go tam wstawić. Nawet zamontowanie generatora własnej roboty osadzonego w tłumiku wiele nie da, bo nie ma miejsca na wentylator sterujący wydmuchem dymu.
Jak wstawiałem generatory do Gagara już był problem z zainstalowaniem, z racji wałka przeniesienia napędu na wózek. Najłatwiej jest zamontować generator w ST43, trzeba tylko powalczyć z ostoją.
Tak pracują ... pracowały(jeden generator się już spalił) moje Gagary:

 
B

bobby74

Gość
#14
Pomijając temat czy jest miejsce na generator, nie polecam adaptowania generatorów z lokomotyw ESU. Wszystkie jakie miałem w ich lokomotywach były wadliwe i do wymiany.
Po użyciu generatora, odstawieniu loka do witryny i wyjęciu po kilku miesiącach generator bardzo mocno hałasował - konkretnie śmigiełko sterowania wydmuchem dymu. Od tego czasu "nie używam" dymu :)
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#16
Też od jakiegoś czasu myślę o lokomotywach spalinowych z generatorami dymu. Ale oglądając filmy ta technologia zastosowana w dieslach na chwile obecną nie daje w miarę realnych efektów. Diesel w inny sposób dymi. Trzeba jeszcze poczekać.
 

Podobne wątki