• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Czy to jest wagon typ budowy 23K?

escobar

Znany użytkownik
Reakcje
137 3 0
#1
Na terenie Zachemu jest 70 km bocznic kolejowych!!!
Na forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "Bunkier" znalazłem fotki z przed 7 lat, a na nich fotki zrobione we wschodniej części (za magistralą węglową - nadal teren niedostępny dla wszystkich!)) jest tam najwięcej torów pojedynczych "pochowanych" w lesie, niewidoczne z góry rampy i magazyny. I jest fotka wagonu zakładowego oznaczonego nr 32. Wygląda jak wagon budowy 23K. I wygląda na wagon w dobrze zachowanym stanie! Jak dziś wygląda i czy jeszcze fizycznie istnieje? nie wiem? Wagon najprawdopodobniej należał/należy do Zachemu, do działu produkującego materiały wybuchowe (Nitro-Chem).
tutaj link do fotki: http://www.forum.bsmz.org/viewtopic.php?f=71&t=985&sid=cdd61b015dfc7e81600044b0bf458fb7&view=print
Zachem jest w stanie upadłości, wyprzedaje wszystko, może by udało się pozyskać taki wagon?
Ciekawe co tam jeszcze się kryje na tych 70 kilometrach torów kolejowych???
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#2
Na terenie byłego Zachemu widziałem w części bardziej dostępnej co najmniej trzy wagony 23K.
 

Podobne wątki