• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Czy to jest generator dymu?

dark

Użytkownik
Reakcje
12 1 1
#1
Posiadam parowóz Roco BR44 (43260). Po razebraniu celem konwersji na DCC zauważyłem mosiężną tuleję w miejscu komina. Czy to jest tuleja na generator czy może sam generator dymu? Dołączam zdjęcie owego ustrojstwa.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#2
To jest gniazdo na generator dymu firmy Seuthe. W zależności czy model ma pracować w analogu czy DCC dobiera się generator na odpowiednie napięcie.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#4
Nie ten. Do tego gniazda pasują generatory nr 9 10 i 11. Do DCC jest zalecany 11.
Nie wiem tylko jak w Twoim modelu jest podłączone gniazdo na generator. Czy jest osobno podłączone do gniazda DCC czy do zasilania z toru.
W tym drugim przypadku jest trochę kicha bo generator nie może pracować na sucho. Wtedy trzeba pokombinować zeby zasilanie bylo z wyjścia funkcyjnego dekodera.
 
OP
OP
dark

dark

Użytkownik
Reakcje
12 1 1
#5
Nie ten. Do tego gniazda pasują generatory nr 9 10 i 11. Do DCC jest zalecany 11.
Nie wiem tylko jak w Twoim modelu jest podłączone gniazdo na generator. Czy jest osobno podłączone do gniazda DCC czy do zasilania z toru.
W tym drugim przypadku jest trochę kicha bo generator nie może pracować na sucho. Wtedy trzeba pokombinować zeby zasilanie bylo z wyjścia funkcyjnego dekodera.
To model z czasów przed dcc więc pewnie jest połączony jak przykład 2. Ale wszystko się da załatwić.
 

Podobne wątki