• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie (?) Czy to jeździło w Polsce ?

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#1
Często na ebay.de można wiele ciekawych rzeczy z Oe wynaleźć. Ponieważ nie jestem fachowcem i nie mam na tyle wiedzy, to zwracam się z prośbą o pomoc w odpowiedzi, czy takie cuda jeździł u nas ?

Rollblock.JPG
 

Arturko

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Z moich danych wynika że takie wózki do transportu wagonów normalnotorowych na torach wąskich były min na Koszalińskiej Kolejce, ale tylko w początkowym jej istnienia okresie - do około 1921-25. W tym okresie nastąpiła częściowa przebudowa i modernizacja kolejki i wprowadzono transportery. Pod polskim zarządem, po 1945 były już tylko transportery. Ale podobno gdzieś na południu Polski dość długo one funkcjonowały.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#3
Z tego co wiem to na kolejce Górnośląskiej w okresie międzywojennym jeździły podobne wózki na linii Gliwice Trynek - Racibórz. Być może po wojnie tez przez jakiś czas ale nie mam w tej chwili konkretnych informacji ( muszę sięgnąć do opracowania Krzysztofa Soidy). Natomiast w latach 80-tych natknąłem sie na dziwną platformę "samoróbę" na wózkach z łożyskowaniem osi wewnętrznym i jak przypuszczam mogła być wykonana z wykorzystaniem tych rolboków
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor wąskotorowy 2

Podobne wątki