• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Czy to jeździło na PKP?

D

Docteur

Gość
#22
Czy ktoś wie czy to u nas kiedykolwiek jeździło, nawet przed II wojną św? Wurttemberska T5 Nie zostało mi długo czasu;)

Zobacz załącznik 372507
Już po czasie, ale odpowiedź brzmi: nie. Wyprodukowano 96 egzemplarzy, po I WŚ 3 sztuki zostały przekazane Francji a pozostałe 93 trafiły na DRG. Na stan Deutsche Bundesbahn trafiło jeszcze 89 sztuk. Od 1959 roku parowóz był wycofywany z użytku, w 1963 odstawiono ostatni egzemplarz.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#26
Przykro mi, trzeba była najpierw spytać, a potem kupować. O Pm1 jako rzekomym BR01 była bardzo długa dyskusja na forum parę lat temu. A BR02 to 4-cylindrowa wersja BR01, zbudowana w liczbie 10 sztuk. Wszystkie przebudowano na zwykłe 01 przed 1945 rokiem, więc nie miały nawet szans na przejęcie przez PKP.
 
K

KNG

Gość
#27
Parowozy serii 01 jeździły po polskich torach po drugiej wojnie światowej.
Tak bardziej konkretnie to w 1951 r. prowadziły pociągi pośpieszne z Berlina do Brześcia i z powrotem.

Bądźcie zdrowi.

Jarek
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#28
Jeździły, ale na stanie inwentarzowym PKP nigdy nie były i w związku z tym nigdy nie miały naszych oznaczeń.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#29
Parowozy serii 01 jeździły po polskich torach po drugiej wojnie światowej.
Tak bardziej konkretnie to w 1951 r. prowadziły pociągi pośpieszne z Berlina do Brześcia i z powrotem.
Jeździły nawet później. Sam widziałem jedną w Szczecinie w 1977 roku, a o ile wiem, przed elektryfikacją linii Poznań - Frankfurt nad Odrą (Frankfurt Oderbrücke) dojeżdżały także do Poznania. Ale o tym już było i nie były to parowozy PKP, lecz DR.
 

MariuszU

Aktywny użytkownik
Reakcje
306 2 0
#30
Parowozy serii 01 znane były na PKP już przed II Wojną Światową. Maszyny z lokomotywowni Berlin-Grünewald i Schneidemühl (Piła) przyprowadzały do Chojnic pociągi w komunikacji z Prusami Wschodnimi. Można je było zobaczyć w stanie zimnym w pociągach towarowych na szlaku Chojnice-Marienburg (Malbork), kiedy to lokomotywy z par. Königsberg(Pr.) były przeprowadzane na i z rewizji w zakładach naprawczych RAW Stargard.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 28
Tabor 1
A
Tabor 7
Tabor 7
Tabor 23

Podobne wątki