• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Czy ten parowóz...?

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#5
Pamiętam że mieli coś walnięte w łożyskach (lub klocek nie luzował) jednej z osi tendrowych, przez długi czas była zablokowana i ślizgała się po torze.
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#9
Piękna, ale moim zdaniem Pn12 jeszcze piękniejsza, to jest dopiero kunszt twórcy.

PS. czemu akurat Ok12? Równie dobrze mogłoby być 11;)
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#11
Tak więc podchwytliwie wyciągnąłem z Kolegów nazwę, jaką by można było nadać fikcyjnie (ewentualnie) owej maszynie:p
Równie dobrze, można by posiadając ją w węgierskiej wersji, podłączyć do "donerków"i hulaj dusza - skład retro jak się patrzy z Wolsztyna:D....
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#16
Włoch, u nas go nie było. Na budce widać tabliczkę seryjną typową dla kolei FS, a i krój liter jest typowy dla włoskich parowozów. Najprawdopodobniej seria 940.
 

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
#18
Naiwnie rzecz biorąc BR38 to byłby w Polsce Ok1 i wszystkie zdjęcia co dobrej pory widziałem miały jednak wiatrownice itd. Zaznaczam jednak że moja wiedza na ten temat jest żadna i chętnie też się czegoś dowiem :)
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#20
Jeśli dać wiarę Piwowońskiemu, to po wprowadzeniu polskich oznaczeń w roku '26 nie było na PKP maszyn tego typu. Czy były wcześniej, niech pozostanie tajemnicą ;)
 

Podobne wątki