• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Czy te wagony jeździły na pkp

muminek

Znany użytkownik
Reakcje
364 44 1
#1
Mam wielką prośbę do znawców wagonów. Czy wagony ze zdjęć jeździły na pkp, jeśli tak to chciał bym poznać ich serie i numeracji UIC z IVa / IVb epoki
Jeśli te zdjęcia są nie wystarczające to mogę zrobić inne.
IMG_4344.JPG
IMG_4345.JPG
IMG_4347.JPG
IMG_4348.JPG
IMG_4353.JPG
 
OP
OP
muminek

muminek

Znany użytkownik
Reakcje
364 44 1
#3
Dzięki za pomoc, choć liczyłem na trochę więcej chciał bym dopasować do tych wagonów kalki dlatego potrzebuję dokładniejszych informacji.
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
#4
Dzięki za pomoc, choć liczyłem na trochę więcej chciał bym dopasować do tych wagonów kalki dlatego potrzebuję dokładniejszych informacji.
Mogę tylko dodać, że wspomniany wyżej wagon "Bremen" (z pomostem hamulcowym) oznaczony był na PKP w kolejnych epokach, następującymi seriami: Kdd, Kddth, Kdth, .Gklm (Kdth) i (ewentualnie w ostatnim okresie eksploatacji) .Gklm.
Oczywiście informacje te nie wyczerpują Pańskiego pytania, ale jeśli chce Pan dopasować do tego modelu dostępne na rynku kalkomanie, dlaczego nie zapyta Pan po prostu producenta tych kalkomanii, do jakich wagonów są one przeznaczone?
Przeciecież, np. niemiecka firma Gaßner - znana od wielu lat na rynku z produkcji kalkomanii m.in do modeli wagonów, podaje dokładnie do jakich modeli wagonów, jakiej firmy i z jakiej epoki kalkomanie te są przeznaczone.
Proszę więc zapytać "u źródła", myślę że producent powinien wiedzieć najlepiej do czego pasują zaprojektowane przez niego kalkomanie...:).
Teraz wie Pan już, że chodzi o wagon towarowy kryty pochodzenia niemieckiego "Bremen" (z pomostem hamulcowym) i myślę, że producent wspomnianych przez Pana kalkomanii, bez trudu wskaże Panu właściwy zestaw.
 
Ostatnio edytowane:

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#6
Czy taki wagon bagażowy był eksploatowany na PKP? Zobacz załącznik 420937
Raczej na 100%. Zbudowano tylko 10 sztuk, i choć zdarzało się często, że różne rodzynki z DRG zostały na PKP, to ten nie. Drakula robił edycje takich hechtów [grupa22], z solidnym udokumentowaniem p. Koja, to taki wagon nie został znaleziony. Chyba, że był źle odpisany w inwentarzu PKP.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 17
Tabor 1
A
Tabor 7
Tabor 7
Tabor 23

Podobne wątki