• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

czy piko można sterować Roco MultiMaus

regle

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
witam serdecznie zwracam się do was z zapytaniem bo nie wiem czy wydać kasę czy lokomotywę piko z dekoderem 8 pin można sterować za pomocą
Roco MultiMaus z góry dziękuję za odpowiedzi
 
OP
OP
regle

regle

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
a wiec tak powiem w prost mało się na tym znam miałem zawsze analog i dopiero teraz zakupiłem dekoder 8 pin za bodajże 80 zł i umieściłem go lokomotywie i nie wiem jak sprawdzić ten standard dcc tylko ja mam też tory piko i czy ten tor podłączeniowy roco na podkładzie wepnę pod tory piko

nie bardzo wiem gdzie można tez kupić piko Multi maus bo widziałem na google grafika ze jest taki pilot bo tego bez wyświetlacza się boje kupić
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#4
Nie ma czegoś takiego jak Piko Multimaus, większość dekoderów obsługuje standard DCC, więc powinien działać, a jeśli podasz dokladny typ, można to będzie sprawdzić w specyfikacji. Tor podłączeniowy Roco nie pasuje do torów Piko, ale można się podłączyć bezpośrednio kablem pod tor podłączeniowy Piko.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#7
W nazwie dekodera występpuje DCC ;)

Ten pilot Piko to nie jest Multimaus i chyba jest przeznaczony do skali G. Potrzebna jest do tego jeszcze centrala.
 
OP
OP
regle

regle

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
aha czyli najlepiej kupić roco pilot tak? bo ten piko bez wyświetlacza mnie nie przekonuje jakoś ale dziękuję wszystkim za pomoc
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#9
Roco albo Fleischmann, to jest to samo. Do myszki potrzebny jest jeszcze zasilacz i booster (taka czarna skrzynka). Z reguły można dostać cały komplet.
 
Reakcje
0 0 0
#16
Roco i Fleischmann to oczywiście to samo i oczywiście będzie działać ze wszystkim, o ile będzie to DCC (a dziś wszystko jest już właściwie DCC).

Jedną mam uwagę. Ja też kupiłem Fleischmann Multimaus i to jest świetna sprawa, ale już kilka miesięcy później zapragnąłem sterować kilkoma pociągami na raz i zwrotnicami, itd. I wtedy okazało się, że Multimaus co prawda to wszystko potrafi, ale wygoda użytkowania przy wielu czynnościach na raz jest taka sobie. Więc wyszło na to, że trochę niepotrzebnie wydałem na to kasę, bo już niedługo później kupiłem Z21 i steruję z tableta.

Z21 można mieć za 150Eur: http://www.modellbahnshop-lippe.com...03003-0-0-0-0-0-0-grp-gb-h-0/ein_produkt.html

Inna sprawa, że do Z21 można też podłączyć Multimaus i jest to bardzo wygodne, gdy tablet akurat się rozładuje :)

Tak czy inaczej (Multimaus czy Z21) to najtaniej i tak wychodzi kupić cyfrowy zestaw startowy. Co prawda inwestycja większa, ale jak podzielić cenę na elementy zestawu, to zawsze wychodzi taniej...

Zestaw startowy z Multimaus też można mieć za 150Eur.
 

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
#17
Ja kupiłem u kolegi Elvisa i Polecam. Fakt zestaw jest tańszy gdyż z Roco bywa różnie cena zależy od popytu :)
[DOUBLEPOST=1435079436][/DOUBLEPOST]No tu kolega ma rację najtaniej wychodzi w zestawie startowym
 
OP
OP
regle

regle

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
no ja przemyśle i chyba tez kupie u kolegi elvis bo mam trochę kolejek i w sumie teraz zbieram już tylko pkp więc nie będę kupował zestawu startowego :D
 

Szumczyk

Nowy użytkownik
Reakcje
10 0 1
#19
Mam kilka lokomotyw (jedne z gnizdem 8pin, inne stare bez gniazda) i chce kupic dekoder PIKO 56122, czy bedzie on kompatybilny ze sterowaniem cyfrowym ROCO (Z21).
 

Podobne wątki