• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

CZY KTOŚ Z WAS WIE COŚ NA TEMAT ....

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#1
Witam
Wpadł mi ostatnio model wagonu pkp sachsenmodelle 18679 (zdjęcia poniżej). Czy ktoś z Was wie coś na temat takiego malowania wagonów ???Stacja W-wa Grochów. Pierwszy raz coś takiego widzę..... Czyżby jakaś limitowana seria ?????
 
OP
OP
WITKOIM

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#3
dzięki Paparazzi za informację

Czyli jestem posiadaczem wagonu, który po torach jeździ jedyny- sam jak palec :D

hmmmmmm, zastanawiam się, czy nie puścić go na allegro, oże cena będzie fajna :LOL:

jeszcze raz dzięki za informacje
pzdr
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#4
Co do samego wagonu, to ja tu widzę, że masz samą budę, ale gdzie reszta? :smile:
Porównując zaś Twoje zdjęcia, ze zdjęciami oryginału, widać, że firma Sachsenmodelle znów tylko pomalowała w nasze barwy, miniaturę jedynie podobnego ogólnie wagonu. Tak więc nie ciesz się tak do końca, że masz taki wyjątkowy model. :grin:

A co się tyczy Allegro, to dawaj go śmiało. Sam będę licytował. Ale pod warunkiem, że i resztę masz, a nie tylko samo pudło. Jestem kolekcjonerem, więc mnie ten model mocno interesuje.
 
OP
OP
WITKOIM

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#5
Witaj CoCu
tak- budę rozebrałem, aby zobaczyc czy wszystko ok z wagonem

wszystko jest na miejscu w wagonie.

hmmmm, ciekawe ile by osiągnęła cena za niego ???
chyba ciekawość zwycięży ;)
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
#7
CoCu napisał(a):
... Porównując zaś Twoje zdjęcia, ze zdjęciami oryginału, widać, że firma Sachsenmodelle znów tylko pomalowała w nasze barwy, miniaturę jedynie podobnego ogólnie wagonu...
Słuszna uwaga. Powiedziałbym nawet, że przy tych samych wymiarach podstawowych, ten model wagonu jest ogólnie niepodobny do pierwowzoru, który miał przedstawiać ;)
Malowanie i oznaczenia tego modelu odpowiadają oryginałowi, jednak większość oznaczeń, szczególnie na ostojnicy, jest wyraźnie przeskalowana.
Moim zdaniem, rzeczywiście nie ma się z czego cieszyć... :grin:
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#8
Swoją drogą, ciekaw jestem kiedy firma Sachsenmodelle go wyprodukowała i w jakiej ilości? Ale przypuszczam, że w bardzo małej, bo pomimo iż wiem o różnych wagonach jakie firmy wyprodukowały w malowaniach polskich, a których nie mam i są niemal nie do zdobycia, to o tym modelu w ogóle nie wiedziałem.
WITKOIM, na Twoim ostatnim zdjęciu zaś widać, że wykonanie nie należy do zbyt dokładnych, przez napisy boczne tak jakby prześwitywały jakieś inne, oraz w różnych miejscach widzę jakieś plamki czy coś takiego. Nie wiem czy to jedynie wina kompresji obrazka, czy naprawdę te pudło tak wygląda, ale nie wygląda to atrakcyjnie.
 
OP
OP
WITKOIM

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#9
WITAM
co do plamek itp - wina zdjęcia - w rzeczywistości jest ok, a po "umyciu" już nie ma sladów po palcach. Model wagonu pochodzi z 1993roku ( z tego co się dowiedziałem), ale czy to prawda ??? nie wiem.
Generalnie rzecz biorąc też byłem zaskoczony tym malowaniem, też nie wiedziałem, że taki model wypuścili.

Aby wyjaśnij sprawę- nie cieszę się,że mam ten model - bardziej byłem zaskoczony, ze taki model jest wyprodukowany przez Sachsenmodelle.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#10
WITKOIM, i co z wagonem? Jaka Twa decyzja co do jego losów? Zostawiasz sobie, czy sprzedajesz? :smile:
A tak w ogóle, to czy mógłbyś zrobić jakieś ładne zdjęcie całego wagonu? Umieściłbym je wtedy na stronach GbbSoft'a. Bo brak tam tego wagonu. To taka mała moja prośba do Ciebie.
 
P

ps

Gość
#11
Krzysztof Koj napisał(a):
Malowanie i oznaczenia tego modelu odpowiadają oryginałowi
O ile mnie pamięć nie myli, to wagon miał pierwszą rewizję (a właściwie główną z przebudową) w b. ZNTK Pruszków - data na pudle: 96.05.29
Pierwszy numer wagonu to 51 51 09-70 000-2, pierwsza seria: Sd, stacja macierzysta: Warszawa Szczęśliwice, liczba miejsc: 30, hamulec KE-GPR, wózki typu GP200S z hamulcem tarczowym i magnetycznym szynowym, ogrzewanie nawiewne. :cool:
 
OP
OP
WITKOIM

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#12
witajcie chłopaki
Cocu zdjęcia zrobię tylko, abym miał chwilkę czasu i jakby dało radę dzienne światło, a nie już przy "żarówce".

Co do sprzedania wagonu, narazie się wstrzymuję, bo trafiło się ślepej kurze ziarno jak to mówią- ile ja od Was miałem maili, że kupicie wagon, a ceny niektórzy proponowali i powiem, że nawet już się zastanawiałem czy nie puścić wagon za odpowiednią cenę.

Ale wytrzmałęm presje i narazie, albo jeszcze go mam

Zdjęcia umieszczę jak najszybciej na forum

pzdr
Michal
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#19
WITKOIM, jedno z Twoich zdjęć wykorzystałem, tak jak zapowiadałem. Szkoda tylko, że jest niezbyt duże. Pozwoliłem sobie również je troszkę edytować. To znaczy rozjaśniłem je nieco, oraz przyciąłem. Mam nadzieję, że nie masz mi za złe. :smile:
Jeśli "spłodzisz" jakieś lepsze, to chętnie zamienię z tym co wykorzystałem.
Sam wagon zaś za moment będzie dodany do bazy modeli na stronie.
Ogólnie to jest to Twoja zasługa, gdyż stało się to dzięki temu tematowi na forum, oraz dzięki informacjom zarówno Twoim jak i innych użytkowników. Dzięki Panowie.
 
OP
OP
WITKOIM

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#20
nie ma sprawy- to dla nas wszystkich
szczęśliwy ten, kto umie się dzielić :grin:
w sobote będę "dłubał" przy torcie to i kilka fotek zrobie- moze będą lepsze i jaśniejsze
pzdr
michal
 

Podobne wątki