• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Czy jest jakiś fajny kanał na youtube o historii kolei?

Reakcje
24 1 0
#1
Witam!
Jestem ogromnym fanem historii kolei zarówno tej normalnotorowej, jak i wąskotorowej. Moje pytanie brzmi: czy jest jakiś fajny kanał na polskim yt skupiający się TYLKO I WYŁĄCZNIE na historii polskiego kolejnictwa, zwłaszcza historii budowy ważnych linii, węzłów czy dworców? Ostatnio natrafiłem na kanał „Po kolei z Kuleckim", ale ja jestem historykiem z wykształcenia i zainteresowania i mało interesują mnie np. kwestie techniczne wagonów czy lokomotyw, a temu też poświęcona jest spora liczba odcinków na kanale pana Kuleckiego, aczkolwiek oczywiście nie brakuje na tym kanale też bardzo ciekawych odcinków odnośnie polskiego koeljnictwa. Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję!
 
OP
OP
X
Reakcje
24 1 0
#5
I interesuje Cie kolej na terenie całego PKP??? Czy może jakaś konkretna linia , zabór ???
Rozwój całej infrastruktury kolejowej od XIX wieku w sensie ogólnym na terenie całej Polski (lub też ziem polskich wliczając zabory), ale też i bardziej szczegółowa (mam tu na myśli uczęszczane poszczególne linie czy czynne dworce), a najbardziej chyba lubię zgłębiać historię nieczynnych linii kolejowych.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki