• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Czy istnieje ksiąszka opisująca ...

pancernik

Użytkownik
Reakcje
33 0 1
#1
Witam!

Poszukuje ksiąszke ktura opisuje tabor jaki istniał w polsce w latach 1918-1939.
Chodzi mi o coś z szgegułowym opisem techicznym, zdięciami i (co najwarzniejsze...) rysunkami wagonów i lokomotyw.

Czy są jakieś ksiąszki ?

(prepraszam za byki..)
 
OP
OP
P

pancernik

Użytkownik
Reakcje
33 0 1
#3
O! o o o o!!
To jest własnie czego szukałem!

Ciekawy jestem z jakiej to jest ksiąszki...
Napisce list do wlasciciela strony internetowej.
Jakby tam była wjększa lista wagonow... :roll: :smile:

Dziękuje za pomoc! :grin:
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
#5
pancernik napisał(a):
(...) Ciekawy jestem z jakiej to jest ksiąszki...
Napisce list do wlasciciela strony internetowej.
Jakby tam była wjększa lista wagonow...
No właśnie ! Z jakiej to jest książki ? Szkoda że tajemniczy covalus nie podał z jakiej, a przede wszystkim... z czyjej :!:
Może za kilka lat wszyscy będą przekonani, że to właśnie ów covalus jest jej wybitnym autorem ? Wcale bym się nie zdziwił gdyby tak się stało. Świat przecież zwariował :D
Póki co, covalus i tak już zaistniał i chyba w tym cała rzecz...
Na szczęście wiem, że jest to skopiowana w całości książka, a właściwie broszura: "Wagony towarowe P.K.P.", opracowana przez Naczelnika Wydziału Taborowego Ministerstwa Komunikacji - Roberta Ceceniowskiego, wydana w Warszawie, w roku 1931.
 

Witek M.

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Krzysztof Koj napisał(a):
[...] za kilka lat wszyscy beda przekonani, z˙e to wlasnie ów covalus jest jej wybitnym autorem ? [...]
Biorac pod uwage, ze na stronie podany jest rok publikacji (1931) to raczej malo prawdopodobne. Chociaz niewatpliwie pominiecie zrodla jest powaznym niedopatrzeniem.
 

Covalus

Aktywny użytkownik
Reakcje
112 13 0
#7
Na wstępie chciałbym się przywitać, gdyż jest to pierwszy mój post na tej grupie.
Chcę potwierdzić nie moje autorstwo skopiowanej w/w książki. Tak jak kolega napisał. Informacja o tym była w postaci zdjęcia skopiowanej okładki, jednak w trakcie przenosin www zaginęła. Dziękuje za zwrócenie mi uwagi. Wprawdzie prawa autorskie już dawno wygasły, ale rzeczywiście nieumieszczenie informacji o źródle jest błędem. Będzie to poprawione. To czego jestem autorem jest na tej stronie zaznaczone :). Pozdrawiam.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 11
Koleje w Polsce 4
Koleje w Polsce 5
Koleje w Polsce 4
A
Koleje w Polsce 1

Podobne wątki