• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Czy ESU ECoS 50200 to dobry wybór na początek?

Reakcje
49 0 0
#1
Witam,na początku 2018r.rozpocznę budowę swojej makiety kolejowej w skali H0.
Chciałbym aby była to makieta sterowana za pomocą konsoli ESU ECoS 50200.
Do tej pory jeździłem swoim taborem w analogu po podłodze :)
Niestety nie miałem okazji"pobawić się "cyfrowym sterowaniem i kompletnie
nie ogarniam tematu.
Może ktoś z forumowiczów używa tego urządzenia i poradzi czy to dobry wybór
na początek a może jest coś lepszego?
Mam też kilka pytań odnośnie cyfrowego sterowania makietą:
Do lokomotyw firmy Piko i ROCO mogę zamontować dekodery ESU czy muszą być firmowe?
Zakupiony w sklepie dekoder od razu montuję czy w jakiś sposób programuję?
Co potrzebuję do cyfrowej obsługi zwrotnic Piko A gleis? (dekoder,napęd)?
W semafory jakiej firmy warto zainwestować?
Na początek to tyle w miarę progresu pewnie więcej pytań się pojawi.
Dziękuję za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam.
 

zgodny

Znany użytkownik
Reakcje
369 19 0
#2
Hej dekodery montowane w lokach mogą być rożnych firm ,nowy zakupiony dekoder jest standardowo ustawiony pod adresem 3 ,by jeździło więcej loków adresy zmieniasz na inne.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#3
Witam,na początku 2018r.rozpocznę budowę swojej makiety kolejowej w skali H0.
Chciałbym aby była to makieta sterowana za pomocą konsoli ESU ECoS 50200.
Do tej pory jeździłem swoim taborem w analogu po podłodze :)
Niestety nie miałem okazji"pobawić się "cyfrowym sterowaniem i kompletnie
nie ogarniam tematu.
No, to kolega TechnikRTG startuje z wysokiego poziomu. Ale jak się nie ma pojęcia o DCC to proponuję najpierw trochę poczytać, choćby na forum, a zabawę zacząć od czegoś prostszego i tańszego. Ja polecam Roco multiMAUS (koszt rzędu 300-350 zł zamiast blisko 3000 zł), ale inni koledzy proponują też system Piko (chyba w podobnej cenie, ale nie jestem pewien).
 

114

Użytkownik
Reakcje
9 0 0
#4
Witam.
No, to kolega TechnikRTG startuje z wysokiego poziomu. Ale jak się nie ma pojęcia o DCC to proponuję najpierw trochę poczytać, choćby na forum, a zabawę zacząć od czegoś prostszego i tańszego. Ja polecam Roco multiMAUS (koszt rzędu 300-350 zł zamiast blisko 3000 zł), ale inni koledzy proponują też system Piko (chyba w podobnej cenie, ale nie jestem pewien).
I dobrze.Andrzej Harassek
Potem będzie się pytał na Forum dlaczego nie ma wyższych CV lub innych możliwości ustawień.
ESU daje dużo więcej możliwości ustawień każdego dekodera w każdych CV
Ponadto w ESU można "narysować" Swój układ torów, sygnalizacji, przebiegów.
Dlatego popieram Kolegę TechnikRTG.
Jeśli Kolegę stać to niech kupi ESU.
Jan
 
OP
OP
TechnikRTG
Reakcje
49 0 0
#5
No, to kolega TechnikRTG startuje z wysokiego poziomu. Ale jak się nie ma pojęcia o DCC to proponuję najpierw trochę poczytać, choćby na forum, a zabawę zacząć od czegoś prostszego i tańszego. Ja polecam Roco multiMAUS (koszt rzędu 300-350 zł zamiast blisko 3000 zł), ale inni koledzy proponują też system Piko (chyba w podobnej cenie, ale nie jestem pewien).
[DOUBLEPOST=1502216145,1502215478][/DOUBLEPOST]Dziękuję z odpowiedzi. Oglądałem filmiki na yt o możliwościach tej konsoli i raczej w nią zainwestuję.Konsola ma służyć ładnych parę lat więc chcę mieć sprzęt o konkretnych możliwościach.DCC dopiero poznaję ale tak się zaczyna ta przygoda.Forum czytam regularnie,dużo rzeczy nie wiem więc pewnie będę nieraz dop.ytywał :) Może kiedyś sam będę w stanie coś innym forumowiczą doradzić.Pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 0
A
DCC 18
DCC 4
DCC 19
DCC 12

Podobne wątki