• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo Czy da się w kartoni zrobić imitację cegły?

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
136 1 0
#1
Witam
Planuję wyciąć z kartonu budynek dworca Jaworze Jasienica. Budynek ma widoczne cegły, które chciałbym odwzorować. Nie wiem za bardzo jak odwzorować cegłę. Pierwsze co mi się nasunęło do głowy to wycinanie w kartonie ale nie jestem co do tego w stu procętach pewien. Czy jest jakiś lepszy sposób wykonania tej imitacji?
Proszę o pomoc
Pozdrawiam.
 

zinq

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Witam
Planuję wyciąć z kartonu budynek dworca Jaworze Jasienica. Budynek ma widoczne cegły, które chciałbym odwzorować. Nie wiem za bardzo jak odwzorować cegłę. Pierwsze co mi się nasunęło do głowy to wycinanie w kartonie ale nie jestem co do tego w stu procętach pewien. Czy jest jakiś lepszy sposób wykonania tej imitacji?
Proszę o pomoc
Pozdrawiam.
Tak jak powyżej, wycinanie jest po liniach czyli "z kresek", możesz użyć programu corel czy autocad, grawerujesz obrazem. Aby efekt był fajny to najlepiej obraz cegieł rozbić na trzy warstwy i te trzy warstwy grawerować różnymi mocami aby wyglądało naturalnie. Nie zajmuję się już tym ale u mnie koszt wynosił by od jednej A4 wycięcie + 3x grawer ok 50 zł.
W corelu należy uważać na przekłamania, zresztą wszystkiego dowiesz się od usługodawcy.
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#5
Nie jeden Pan zajmuje się grawerowaniem laserowym, a dziś w dobie informacji dostępnej powszechnie jak papier toaletowy, coś znajdziesz, jeśli nie to płytki z fakturą cegieł i dużo pracy, a będziesz po zakończeniu, jeśli efekty będą satysfakcjonujące, na najlepszej drodze by modelarzem być, lub odlew z gipsu stomatologicznego, a potem ręczne rzezanie cegiełek.

I jeszcze jedno wyjście, uznać że się nie da i rozpłakać się dołączając do przeważającej liczby mitomanów i marzycieli na tym forum.
 

Podobne wątki