• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Czy buda ST44 Roco będzie pasowała do Roco 73698

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
#21
Faktycznie, może zamów. Ja w DCC24 jak zamówię to w ciągu miesiąca lub szybciej jest. Ogólnie pandemia spowodowała wiele braków na rynku, nie tylko modelarskim.
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
997 63 25
#24
Nie miałem budy Piko w rękach. Jednak z tego co słyszałem to nie pasuje (inna forma podwozia, zatrzasków itp). Ale ok. Niech będzie, że się myślę. Póki co NIKT z osób posiadających oba modele nie pokazał na zdjęciach od środka budy obu firm :p
 
OP
OP
leszek-rzeszów

leszek-rzeszów

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
281 1 1
#25
Nie miałem budy Piko w rękach. Jednak z tego co słyszałem to nie pasuje (inna forma podwozia, zatrzasków itp). Ale ok. Niech będzie, że się myślę. Póki co NIKT z osób posiadających oba modele nie pokazał na zdjęciach od środka budy obu firm :p
Ale tu cały czas była mowa roco na roco! Nic o piko nie pisałem.
 
OP
OP
leszek-rzeszów

leszek-rzeszów

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
281 1 1
#27
Kontynuując jeszcze wątek może ktoś będzie wiedział i mi jeszcze napisze do czego służą pola zaznaczone na obrazku strzałkami? Nigdzie konkretnie chyba nie prowadzą

roco_st44_plytka.png

ale znalazłem w internecie - do innej wersji płytki takie obrazek
roco_st44_plytka2.png


Jeszcze jedno. Po lewej stronie płytki (obrazek pełnej płytki) jest otwór, a przy nim otwory + oraz -, czy dobrze się domyślam że to pewnie pod kondensator? Mam dekoder ESU LokSound V4.0, czy kondensator podpiąć do tych pół czy też bezpośrednio do dekodera, a może w jednym miejscu i drugim?
 

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.104 153 19
#29

Drozdzik

Znany użytkownik
Reakcje
1.519 0 0
#32
Cześć. Kondensator fabryczny ma pojemność 220uf , napięcie 35V. Ogólnie to nie wiem za co odpowiada, być moźe do podtrzymania dźwięków dekodera, bo lokomotywa słabo sobie radziła na torach/rozjazdach były przerwy w zasilaniu i musiałem popychać źeby sie ruszyła. Po zdjęciu z toru światła natychmiast gasły. Parę dni temu zamontowałem drugi kondensator bezpośrednio do dekodera 1000uf 25V i teraz dopiero widać różnicę. Światła świecą sie jeszcze przez jakąś tam chwilkę po zdjęciu z toru, tak jak powinien działać kondensator dla lepszej pracy lokomotywy. Specjalistą nie jestem jak coś. Dołączam zdjecia.
 

Załączniki

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#34
Zgadza się, ten podkład już jest dostępny w sprzedaży. Ale widzę że wciąż jest problem z zakupem podkładu do metali tej samej firmy.
 
Reakcje
43 4 0
#39
Tu masz mniejszą pojemność, stosowany sporadycznie na długo wystarczy:
https://www.mojehobby.pl/products/T-106-Mr.-Color-Leveling-Thinner.html
Podkład nie musi być czarny, lepiej zastosować szary. W tej skali najlepiej jak najdrobniejszej gradacji np :
https://www.mojehobby.pl/products/SF-289-Mr.Finishing-Surfacer-1500-Gray.html
Dlaczego szary? Bo daje lepszą kontrolę przy nakładaniu finiszowej warstwy. Poza tym malując model dobrze jest uwzględnić tzw. efekt skali i nieco rozjaśnić bazowy kolor. Np. zamiast czarnego dać bardzo ciemny szary, lub rozjaśnić czarny niewielką ilością białego. Trzeba też pamiętać o odpowiednim rozcieńczeniu farby i malować aerografem na niskim ciśnieniu cieniutkimi, transparentnymi warstwami. Na podkład Gunze można malować nie tylko dedykowanymi farbami, ale też np. olejnymi emaliami Model Master (stosuję je od lat w plastikach) które lepiej trzymają się powierzchni niż celulozowe Gunze. Na to bezbarwny werniks np. Gunze GX-100 (celulozowy) lub Microscale (akryl).
 

Podobne wątki