• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Czyżowice – VIII Międzynarodowa Wystawa Makiet Kolejowych – 23-24 listopada 2019 r.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#3
Wiem, że Czyżowice są trochę mniejsze niż Warszawa czy nawet Katowice, ale mimo to warto byłoby wiedzieć, gdzie ta wystawa ma się odbyć (lokal? adres?). Na podlinkowanej stronie nie znalazłem informacji...
 
OP
OP
Misiek

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#4
Zaszła pewna pomyłka - umieściłem swój wpis z linkiem w wątku o kalendarium imprez, licząc, że Remaj umieści go w kalendarzu (co też uczynił).
Natomiast wolałbym, żeby mój tamten wpis był skasowany, a nie ewoluował do nowego wątku. Z tego co widzę, "zapoczątkowałem" wątek o imprezie, która zasadniczo mnie nie dotyczy w żadnym jej aspekcie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#5
Proponuję zostawić temat, skoro już jest. Może ktoś zamieści tu swoją relację z tej imprezy, jak już dowie się, gdzie tego szukać i tam dotrze... ;)
Mojego poprzedniego wpisu proszę absolutnie nie traktować jako pretensji do kolegi Miśka, wręcz przeciwnie, dobrze, że taka informacja trafiła na forum. A moje uwaga jest skierowana pod adresem autorów informacji na stronie, do której kolega Misiek podał link.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#7
Dobrze, że dodali chociaż nazwę miejsca, przydałby się jeszcze adres (ulica, numer...). Na stronie, do której link podał kolega Misiek, wciąż jest taka wersja i stąd mój komentarz:

Czyżowice.JPG
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#9
Zaszła pewna pomyłka - umieściłem swój wpis z linkiem w wątku o kalendarium imprez, licząc, że Remaj umieści go w kalendarzu (co też uczynił).
Natomiast wolałbym, żeby mój tamten wpis był skasowany, a nie ewoluował do nowego wątku. Z tego co widzę, "zapoczątkowałem" wątek o imprezie, która zasadniczo mnie nie dotyczy w żadnym jej aspekcie.
Cóż... każdy z użytkowników naszego forum jest zaproszony do tego, aby je tworzyć. W przypadku działu Imprezy każdy ma prawo założyć (jeśli jeszcze taki nie powstał) nowy temat poświęcony danej imprezie i nie musi to być jej organizator. Ja sam nie będę zakładał wszystkich tematów dla każdej imprezy. Jeżeli znajdę w internecie jakąś informację o wystawie, o której jeszcze nic na naszym forum nie było, to podzielę się nią z Kolegami poprzez wpis do Kalendarza, a także założenie nowego tematu, w którym będzie można uzyskać podstawowe informacje o wystawie, a także później zaprezentować swoją relację. Zdarza się, że są tematy "martwe", bo akurat nikt z naszego forum na małą czy lokalną wystawę się nie wybrał lub z jakiegoś powodu nie postanowił podzielić się tym co widział i co uwiecznił - ma do tego prawo. Wówczas temat będzie zawierał tylko informacje o imprezie, ale będzie to jakiś punkt zaczepienia. Może ktoś będzie szukał, może będzie przeglądał w przyszłości gdzie i jakie wystawy się odbywały - wówczas będzie miał do czego wrócić, nawet jeśli relacji będzie musiał szukać na innym portalu niż nasze forum, ale chociaż garść informacji dotyczącej wystawy tj. czas i miejsce trwania, to czy jest bezpłatna czy nie będzie mieć zebrane w jednym temacie na naszym forum. Zachęcam do aktywności i dzielenia się na forum informacjami o tym co się dzieje w naszym kraju, zarówno w temacie wystaw, prezentacji, przejazdów specjalnych, spotkań oraz wszelakich innych imprez dotyczących tak kolei małej jak i dużej.
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.271 28 2
#10
Wczoraj miałem okazję wziąć udział w wystawie i przyznam, że klimat prezentowanych tam prac zrobił na mnie ogromne wrażenie! O tym kto i co prezentował opiszą na pewno lepiej inni. Ja chciałem podzielić się kilkoma szczegółami, które szczególnie mnie ujęły.

Wspaniała była prac modelarza z Belgii, który prezentował kamieniołom z fantastyczną windą wagonową. Wszystko oczywiście w ruchu z możliwością podziwiania tej wspaniale wykonanej konstrukcji. Na górnym poziomie pracowała lokomotywa spalinowa, a na dole parowóz. Osobiście uważam, że praktyczniejsze byłoby odwrotne rozwiązanie, ale to już szczegół ;) Poniżej rzut oka na to co udało mi się złapać bez udziału publiczności...

201911231518.jpg


Winda w drodze na dolny poziom...
201911231513.jpg


Moją uwagę na dłużej przyciągnął zasiek węglowy. Wspaniale wykonany!
201911231517.jpg


Obco wyglądająca, ale bardzo sympatyczna konstrukcja maszyny pracującej na dolnym poziomie.
201911231517-2.jpg


Niestety obiektyw, jaki zabrałem nie pozwolił na wykonanie zbyt dużej ilości sensownych zdjęć szczególnie na stacji Zielona. Ale mknącej Ol49 nie mogłem odpuścić :cool: Sama stacja wykonana jest fantastycznie! Może autor pokusi się kiedyś o wykonanie teletechniki z wiszącymi drutami :eek: Jedyna uwaga, to chyba zbyt ciemne światło...
201911231521.jpg


Modelarze z Niemiec prezentowali fantastyczne klimaty wąskotorowe. Przemyśleli wszystko! Tło, pojazdy, błyski łuku elektrycznego z elektrody spawacza pracującego w głębi makiety, czy dźwięki płynące w tle... ach ten ćwierkający ptaszek... sielski klimat! Tam ujęły mnie tematy drutów wiszących na słupach. Jest to jeden ze smaczków minionych czasów, których trudno dopatrzyć się na wielu makietach. Realizacja 1 liga!
201911231549.jpg


201911231549-2.jpg


No i gdzieś poza modułami prawdziwy wół roboczy! ST44... smakowity! :love:
201911231546.jpg


Czasu miałem mało, a szkoda, bo widać było piękne modele, jak choćby TKt48, ale czas gonił. Niemniej fotografowanie modelarstwa kolejowego zaczyna mi się podobać :niepewny:
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#12
A, że i ja tam byłem to i trochę zdjęć na pamiątkę zrobiłem.
 

Załączniki

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#13
I ciąg dalszy :
 

Załączniki

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#15
Wiem, że Czyżowice są trochę mniejsze niż Warszawa czy nawet Katowice, ale mimo to warto byłoby wiedzieć, gdzie ta wystawa ma się odbyć (lokal? adres?). Na podlinkowanej stronie nie znalazłem informacji...
Ja tam trafiłem wpisując do nawigacji Centrum Kultury Czyżowice. Z linku, który zamieścił Kolega Czesław Turko (Mapka) można było sie dowiedzieć, że to na ulicy Strażackiej. No i trafiłem bez problemów. Impreza mała, ale bardzo sympatyczna. Choć wystawiali sie modelarze z pracami, które można znaleźć na wielu stronach w internecie, to warto było to jeszcze raz zobaczyć,- tym razem "na żywca".
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#16
Na belgijskiej makiecie zwróciła moją uwagę bardzo fajna kolorystyka zieleni. Taka lekko jesienna. Bardzo rzadko spotykana, a w tym wypadku bardzo pasująca do klimatu.
 

Michał22

Użytkownik
NAMR
Reakcje
12 10 0
#20
Widzę, że impreza się udała i makiety przepiękne :)
ale wypadło to na Niedzielę handlową i ur. mamy i nie było jak się wybrać :( a jest za co
żałować :((
 

Podobne wątki