• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Czemu zawiesza się aplikacja roco Z21?

Tomson29

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Witam!
Mam następujący problem z działaniem aplikacji roco Z21.
Gdy wchodzę poprzez aplikację Roco Z21 w tryb zwrotnic to aplikacja nie zawsze chce ładować mi zdjęcie mojej makiety, muszę jakby przejść w tryb lokomotyw i potem w tryb zwrotnic i dopiero wtedy aplikacja załącza zdjęcie.
Moje pytanie brzmi czy ktoś z forumowiczów miał podobny dość denerwujący problem?
Jaka może być przyczyna tego braku załadowania?
Czy można jakoś ulepszyć tą aplikacje żeby sprawniej działała?

Dodam że mam czarną centralkę Roco Z21 i naprawdę dobrego tableta Huawei.
Mój tablet ma 2 GB Ram, 4 rdzenie x 1.4 Ghz.
Pozdrawiam wszystkich modelarzy.
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
118 16 3
#2
Ja mam tableta też Huawei Media Pad m1 8.0
android 4.2
procesor Quad - core 1,6 GHz
pamięć ROM 8GB
pamięć RAM 1GB
Używałem tego tableta do centralki z21 biała skrzynka i nic się nie zawieszało. Program antywirusowy posiadam Norton Internet security.
U mnie wszystko działa, nie wiem dlaczego u ciebie są takie problemy.
Czy tablet masz dobrze zaktualizowany?
Jaki masz program antywirusowy?
Może to jest tego przyczyna.

Pozdrawiam
 

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#3
Czy ktoś może mi wytłumaczyć czy w programie Roco Z21. Po dodaniu lokomotywy na przykład. PIKO ET22 jestem wstanie wstawić zdjęcie. Oraz przypisać symbole do klawiszy funkcyjnych. Bo w tej chwili pokazuje mi klawisze F1 do F23. A nie mam znaczków graficznych symboli głośnika światła itd. Czy jest możliwe zmiany.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#4
Nie znam się na Z21, ale myślę, że nawet ktoś, kto dobrze zna ten system, będzie miał problem z odpowiedzią. Pytanie jest tak sformułowane, że nie wiadomo, o co chodzi i w czym jest problem. Co mamy wytłumaczyć? Czy naprawdę nie da się pisać po polsku?
 

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#5
Andrzej Harassek.
Problem był w dopasowaniu znaków graficznych do odpowiednich klawiszy funkcyjnych. Miałem problem z tym, znalazłem opcję MODIFY FUNCTIONS. Tam się zmienia i dopasowuje wszelkie funkcje.
Dziękuje
 

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#7
Przemas22223

Którą aplikacje masz na myśli. Ja zainstalowałem i testuje Z21 mobile. Natomiast tą drugą aplikacje Z21 dopiero zainstalowałem.

Jest jeszcze jakaś inna?
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
118 16 3
#8
Mam namyśli tą nową z czarnym logo Z21. Starsza wersje Z21 mobile mam zainstalowana na tablecie i śmiga bez zarzutu, natomiast te druga mam problem z zainstalowaniem. Mam komunikat: ta aplikacja jest nie zgodna z twoim urządzeniem.
 

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#9
Ja dopiero zaczyam przygodę z tym systemem mi jeszcze do końca nie rozgryzłem tej aplikacji Z21 mobile. Tą drugą przejrzę jutro bo będę miał czas.