• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Czas zacząć przygodę

Reakcje
0 0 1
#1
W przypadku skal większych nie mam problemu ale w zetce jakoś jeszcze nie czuję się swobodnie. Na początek chcę sobie kupić prosty owal Rokuhana. Do tego będzie potrzebny mi jakiś zasilacz. Kupić Marklinowy, który jest mimo wszystko dość drogi, czy może kupić Rokuhana? Z tego co zauważyłem na ebayu, trafo Rokuhana są na baterie z możliwością podłączenia adaptera z sieci elektrycznej. Samego adaptera nie znalazłem ale trafo widzę, że można kupić za jakieś 150zł. Tabor, wiem jaki chcę więc w tym wątku tego nie poruszam. P.S. Czy zwrotnice z napędem Rokuhana można przestawiać ręcznie? Rozpatruję jeszcze takie podówójny owal z jedną zwrotnicą.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#4
Trafo na baterię? Hmm, czegoś nie wiedziałem... ;)
Może skrót myślowy i miało być że zasilacz
[DOUBLEPOST=1510611408][/DOUBLEPOST]
W przypadku skal większych nie mam problemu ale w zetce jakoś jeszcze nie czuję się swobodnie. Na początek chcę sobie kupić prosty owal Rokuhana. Do tego będzie potrzebny mi jakiś zasilacz. Kupić Marklinowy, który jest mimo wszystko dość drogi, czy może kupić Rokuhana? Z tego co zauważyłem na ebayu, trafo Rokuhana są na baterie z możliwością podłączenia adaptera z sieci elektrycznej. Samego adaptera nie znalazłem ale trafo widzę, że można kupić za jakieś 150zł. Tabor, wiem jaki chcę więc w tym wątku tego nie poruszam. P.S. Czy zwrotnice z napędem Rokuhana można przestawiać ręcznie? Rozpatruję jeszcze takie podówójny owal z jedną zwrotnicą.
Niestety z Rokuhanem nie pomogę bo nie mam żadnego doświadczenia praktycznego.
[DOUBLEPOST=1510611486][/DOUBLEPOST]NO I POWODZENIA W 1:220 - SUPER ŻE KOLEJNA OSOBA PRÓBUJE !!!!
 
OP
OP
jacekmj
Reakcje
0 0 1
#5
Szymon, ten kultowy BR89 nie podobna mi się ale rzeczywiście w tej kwocie to chyba będzie najlepszy wybór na początek. Osprzęt Rokuhana miałbym za jakieś 600 zł ale w tym żadnego taboru. Przemyślę tą propozycję. Muszę też mieć na względzie fakt, że docelowo na razie planuję system torów Rokuhana. W przyszłości może coś innego ale na razie zacznę od zabaw na podłodze/stole.
[DOUBLEPOST=1510640756,1510639979][/DOUBLEPOST]
Może skrót myślowy i miało być że zasilacz
Nie skrót :)
http://www.zgauge.com/mobile/Product.aspx?id=38533
Works with either an AC adapter (sold separately) or 8 AA batteries. Batteries enable portable use

Zasilacz ten ma fajny bajer dla początkującego - przełącznik do dwóch zwrotnic wbudowany w trafo.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#6
Nie skrót :)
http://www.zgauge.com/mobile/Product.aspx?id=38533
Works with either an AC adapter (sold separately) or 8 AA batteries. Batteries enable portable use

Zasilacz ten ma fajny bajer dla początkującego - przełącznik do dwóch zwrotnic wbudowany w trafo.
Nie jestem mistrzem elektryki ale właśnie o to chyba chodzi - zasilacz "zasila" w prąd odpowiedni dla danego systemu modelarskiego. Może to robić przetwarzając prąd z gniazdka (220V czy 110 V w USA) i wtedy skrótowo nazywany jest trafem (transformator) lub nie musi prądu przetwarzać bo bierze go na wejściu z baterii. No trochę przetwarza przed wyjściem bo dla systemu analogowego reguluje napięcie dzięki czemu możemy sterować prędkością jazdy. No ale w sumie to semantyka (i mam nadzieję, że ja nie popełniłem jakiegoś istotnego błędu merytoryczno-nazewniczego).

Na zestawy startowe można popatrzeć tez na e-bayu niemieckim - wybór jest z reguły duży.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#8
Na temat torów Rokuhan będę w stanie powiedzieć coś więcej jak je dostanę do ręki. Zamówiłem je i czekam.