• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo Czar wspomnien determinuje. Mamos 2/13 TT

Gekom

Aktywny użytkownik
Reakcje
498 11 3
#1
Zdjecie pochodzi z jednej ze stron katalogu Auhagen/Mamos, lata 1970-te.
Neukirch Bahnhof_3.jpg

Strona z katalogu Auhagen, a nastepnie Mamos po upanstwowieniu zakladow w bylej NRD.
Neukirch Bahnhof_2.jpg

Model stacji kolejowej z mojej oryginalnej makiety ktora zbudowalem w Polsce. Dzieki mojej mamie pozostalosci z makiety dotarly do Australi.
IMG_4964.JPG

Model budynku stacyjnego wyszukanego na ebay.
2_13 STACJA KOLEJOWA.jpg

A tu juz w domu po otrzymaniu przesylki z Baltimore Ohio, Usa.
IMG_1645.JPG

Do ostatniej chwili nie moglem uwierzyc, ze model tej stacji Neukirch Bahnhof Mamos 2/13, ktora kiedys ustawilem na mojej pierwszej stolowej makiecie jest teraz w moich rekach. Ale niespodzianek bylo wiecej. Pieczatka autoryzowanego punktu sprzedazy wyraznie pokazuje, ze ten model zastal zakupiony w Skladnicy Harcerskiej w Warszawie. To tam, gdzie ja osobiscie, 2-3 lata wczesniej ( rok 71-73)kupowalem swoj wtedy pierwszy model, a za ile to nie pamietam. Informacje na pudelku okreslaja date produkcji, rok 1974 w Sierpniu, i cene w zlotych danego okresu co wtedy wynosilo 52 zl. i ( 7.40 DM )w markach NRD, co mozna porownac do cen widniejacych na innych pudelkach modeli Mamos.
IMG_1646.JPG

IMG_1649.JPG

IMG_1648.JPG
IMG_1650.JPG
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#2
Lubię takie wspomnienia.
Mój pierwszy domek na makietę to była papierowa nastawnia (taka polska wycinanka).
Nie chcę zaśmiecać wątku ale napiszę tylko, że pachniała pumperniklem. I do dziś, jak gdzieś czuje ten zapach, to przypomina mi się ta chwila oraz nastawnia.