• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Czapki z głów panowie....

B

Bdh****

Gość
#1
.... Bohun zaczął coś robić.
Tak jak można powyżej przeczytać zaczynam coś dłubać, albo docelowo myśleć co tu dłubać.

Urządzenie do odladzania wagonów towarowych

W pewnej kolejowej książce jest fotografia drezyny oraz wagonu - nic nadzwyczajnego, co nie ? Jednak po przypatrzeniu się widać jakieś płomienie. Na pierwszy rzut oka no to nic innego jak "drezyna o napędzie odrzutowym" ale sam autor w podpisie ujął, że to nie żadna drezyna o napędzie odrzutowym tylko urządzenie do odladzania wagonów towarowych.

No to wiadomo już co będę robić, jednakże jedna fotka mi nie wystarczy. Jeżeli ktoś ma zdjęcie takiego urządzenia, fajnie byłoby gdyby ktoś je wrzucił poniżej.
Ja swoje wrzucę wieczorem - warunki jak na razie mi na to nie pozwalają ;)
 
OP
OP
B

Bdh****

Gość
#4
W końcu udało mi się wrzucić zdjęcia. Uff :)
Na poniższym zdjęciu widać tą drezynkę. Widząc jaka zima na zdjęciu stawiam na lata 70.-80. więc na spokojnie IV epoka. Na tym zdjęciu uważam, że wszystko widać - cieszę się z tego :)

WP_20181031_001.jpg

Zdjęcie ze strony 161 książki autorstwa A. Dylewskiego "Historia kolei w Polsce".

Teraz zdjęcie z pokazaniem dawcy na wagon. Jest nim podwozie ze starego wagonu firmy Mehano. Wymaga jednak dopieszczenia poprzez pomalowanie na czarno i małą waloryzację.
WP_20181031_002.jpg


Przepraszam za słabej jakości zdjęcia, jest już 18 ;)
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.391 463 29
#5
Tylko, że to chyba nie jest "urządzenie do odladzania wagonów towarowych" (niby jak miałoby to odladzać wagony?). Mnie to wygląda na sprzęt do usuwania lodu ze zwrotnic. A po drugie, jest to zamontowane na doczepce do drezyny, a nie na zwykłym wagonie-platformie.
lata 70.-80. więc na spokojnie III-IV epoka
"Na spokojnie" epoka IV. III skończyła się przed 1970.
 
Reakcje
50 0 0
#11
Czapki z głów... hmmm, to już może raczej "klękajcie Narody...", Panie Bohun...
To nie jest urządzenie do odladzania wagonów... To jest urządzenie do "rozmrażania" rozjazdów... Widać takie coś choćby w kronikach filmowych i reportażach z zimy stulecia (1979 r.), kiedyś także takie urządzenie sam widziałem w 2-giej połowie lat 80 - tych na stacji Warszawa Wschodnia.
I faktycznie wagon był doczepą do drezyny...
Ale mimo powyższego życzę powodzenia w budowie modelu...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 0

Podobne wątki