• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Cysterny do produktów spożywczych

OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#11
Trochę szukałem, jest trochę podobnych ale bym chciał by był to model a nie pisanka. typu Zaes to w ogóle nie mogę znaleźć :cry:
Może źle szukam ale nie mogę nie znaleźć. :cry:
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#12
Sęk w tym, że idealnej nie znajdziesz, ale taką której ostojnicę lub jej część wykorzystasz, bo jeśli chcesz model, a nie pisankę, to musisz go sobie zbudować sam, bo żaden wypust Piko ani innego bardziej cenionego u nas producenta idealną bazą nie jest :?
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#14
Jeśli wiesz czego chcesz, to przeglądnij ofertę Piko np. na Modelmani, bo tam gościu podaje długość modeli, to samo powinno być w najbardziej chwalonym polskim sklepie, czyli u Makieciarza :D uwzględnij fakt, że walczak cysterny pod względem długości i rozmieszczenia włazów jest do przerobienia jak i czoła cysterny.
W necie jest sporo rysunków beczek, ale poszukam u siebie jakiś planów, tylko akurat do
preparatów spożywczych mogę nie mieć, tylko do paliw płynnych.

Musisz poświęcić czasu i poszukać sam http://www.wagony.net/index.php?url=galeriaShow&type=Z
 

Załączniki

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
popowe napisał(a):
To jak jest z tą cysterną? Czy jest jakiś model w IV epoce do produktów spożywczych?
Nic takiego nie ma!

DarekW napisał(a):
Jest to cysterna Zaes, trzeba by ją gdzieś dorwać i i wymierzyć
To co pokazał DarekW to nie Zaes tylko Zaekks. Wystarczy przeczytać ze zdjęcia!

Stacjonuje w Bielsku-Białej; firma BIELMAR. Długość ze zderzakami 13,04 a rozstaw wózków 8,0 metrów oczywiście.
 

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.482 35 1
#16
hej,
nie wiem czy się doczekasz modelu wagonu cysterny do produktów spożywczych typowo polskiej konstrukcji (np. 29R, 406R) ale na "rynku" jest na przykład dostepny taki model:
http://parowozik.net/product_info.php?i ... --H0-.html
takie wagony lub podobne też jeżdżą po polskich torach, gdyż różne nawet polskie firmy uzywające takie wagony dzierżawią je również od zagranicznych przewoźników.
Na tym modelu nawet jest napis "Nur fur Lebensmittel" czyli tłumacząc z niemieckiego na polski "do produktów spożywczych"
pozdrowienia
Rysiek
 
1

12g

Gość
#19
popowe napisał(a):
Mam takie pytanie:
na stronie http://rail.phototrans.eu/1014,391,2.html widnieje zdjęcie

a pod nim napis
" Ls800-2653 ciągnie 6 cystern z olejem jadalnym z zakładu w Bodaczowie"
a czy przypadkiem to nie są te cysterny?

Czy to płąd czy te cysterny woziły również produkty spożywcze?
W tych beczkach tylko produkty rafinacji ropy wożą

Beczka z olejem to ta szara zaraz za lokomotywą.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#20
No niby tak. A co mogą robić cysterny z paliwem na terenie zakładu spożywczego?
jeszcze w dodatku 5?
Tor z którego jedzie skład jest torem ślepym.Z toru głównego jedzie przez( nie obok) nieczynną już Cukrownię do zakładów spożywczych(przetwórnia rzepaku...) tam tor się kończy. Tak więc co w fabryce margaryny robią cysterny z paliwem?
 

Podobne wątki