• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Spotkanie Cykliczne spotkanie przy makiecie BGMu

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
#25
Panowie

Niestety ja jutro z wielką przykrością odpadam.:(:( dopiero w listopadzie będę mógł się pojawić:( Jadę na pogrzeb do Brennej na 11.00 :(

Liczyłem, że będę mógł Was poznać:( Ale co się odwlecze to nie uciecze w listopadzie będę.
 
OP
OP
adeon

adeon

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
OP
OP
adeon

adeon

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#29
Witam - dziękuje wszystkim za przybycie. Imprezka super się udała. Porozmawialiśmy, powymienialiśmy opiniami itp. Postanowiliśmy że od następnego spotkania będziemy budować moduły. Akurat ja zaczynam następną skrzynkę, więc pokazał bym co i jak. Następne spotkanie - ze względu na wszystkich Św. odbędzie się dopiero 9.11.2013r.
A oto zdjęcie z mojego modułu który pokazałem:

 

Załączniki

OP
OP
adeon

adeon

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#33
matis_kr - weź ten moduł, zobaczymy gdzie się da go poprawić. Oczywiście o ile będziesz miał jak go przywieść :). Ja mój też mam w powijakach, ale postaram się zdążyć:). W ogóle o czym na tym spotkaniu chcieli byście porozmawiać - jakieś propozycje tematów?
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#34
Ja niestety na spotkanie nie przyniosę modułu:(. Muszę go jeszcze poprawić bo wyszedł mi banan a nie prosty odcinek.
Cienkie płyty OSB, wiórowe itp sklejane ze ścinków średnio się nadają na moduł. Ten powyżej nie nadaje się do niczego poza poligonem doświadczalnym.
Nawet się go nie da rady przykręcić do innego bo otwory za blisko klocków.
Następny który będziesz robił, zrób ze sklejki 10-12 mm, z tym że na profile czołowe kup paski o szerokości 10 cm - będziesz miał przycięte do poziomu toru.
To że krzywo piłujesz to nie problem dla terenu, ale sam tor musi być równo. Oczywiście boki na długość też musza być idealnie równo.
W supermarketach jak kupujesz to przycinają gratis.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#37
pewnie nakrętka będzie od strony "obcego" modułu

matis_kr - posłuchaj ciekmy - lepiej będzie jak zaczniesz od nowa - mniej będziesz się denerwował w późniejszej eksploatacji.
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#38
Jestem generalnie przeciw moderatorom" precz z cenzurą" ale tu wyjątkowo popieram i proponuję poczytanie jeszcze raz działu dla początkujących gdzie jest wiele opisów wykonania skrzynki. Jeżeli czegoś nie umiesz to zamów. To kosztuje ale to najwyżej 5% kosztów modułu. Albo spróbuj czegoś innego np budownictwa albo waloryzacji , na makietach potrzeba wielu rzeczy a solodnego fundamentu , skrzyni na początek.
Zcząłeś więc jesteś bohaterem we własnym domu a teraz znajdź dziedzinę w której jesteś mistrzem.
 

Podobne wątki